Koło Naukowe Cyberbezpieczeństwo

///

Opiekun Koła:

mgr inż. Marcin Henclik mhenclik@wszib.edu.pl

Opis koła:

„Koło Naukowe Cyberbezpieczeństwo” zrzesza aktywnych Studentów WSZiB w Krakowie, zainteresowanych ogólnorozumianą tematyką bezpieczeństwa sieci i systemów komputerowych, wszelkiego rodzaju atakami, kryptografią oraz urządzeniami sieciowymi i ich zastosowaniami.
Każda zainteresowana osoba będąca aktywnym Studentem WSZiB może zostać członkiem koła.

Idea powstania koła:

Budowa idealnej infrastruktury informatycznej jest w praktyce niemożliwa, zawsze pojawiają się błędy które prowadzą do poważnych w skutkach zagrożeń dla jej użytkowników. Z tego powodu powołaliśmy nasze koło naukowe “Cyberbezpieczeństwo”, na którym skupiamy się na poznawaniu, analizowaniu oraz rozwiązywaniu konfliktów zabezpieczeń, które systematycznie występują w branży IT.

Plan działania:

Na naszych spotkaniach poznajemy najróżniejsze rodzaje zabezpieczeń wykorzystywanych od sieci domowych aż po komercyjne serwery, poznajemy kwestię związane z atakami, które miały miejsce lub mają miejsce oraz ich organizacją jak i metodykę zabezpieczeń przed nimi. Ważnym elementem koła jest również organizowanie różnorodnych warsztatów oraz spotkań z ciekawymi osobowościami, które dzielą się swoim doświadczeniem. Dzięki temu osoby wiążące swoją przyszłość z cyberbezpieczeństwem, mogą bliżej zapoznać się z tematem, rozwijać na tym polu oraz poznać wszelkiego rodzaju metody by tworzyć lepiej zabezpieczone systemy.

Przykładowe tematy poruszane na kole:

  • Projektowanie systemów teleinformatycznych i aplikacji z myślą o bezpieczeństwie
  • Metody oceny bezpieczeństwa i kontrola zagrożeń
  • Wirusy komputerowe, malware i ochrona przed atakami z ich użyciem
  • Testy penetracyjne z użyciem specjalistycznych narzędzi
  • Kryptografia

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content