Zarządzanie w zamówieniach publicznych

///

 

Cel

Celem studiów podyplomowych z Zarządzania w zamówieniach publicznych wg Ustawy Prawo Zamówień Publicznych opartych na kompetencjach miękkich i twardych wg ProcurCompEU jest przygotowanie uczestników do efektywnego zarządzania procesem zamówień publicznych zgodnie z obowiązującym prawem, w oparciu o najnowsze trendy i standardy w tej dziedzinie. Studia te mają umożliwić rozwijanie umiejętności, wiedzy i kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu specjalisty ds. zamówień publicznych. Co istotne, stawiamy nie tylko na rozwój umiejętności twardych, jak planowanie i realizacja zamówień publicznych, poszerzenie znajomości procedur prawnych i administracyjnych, ale także na rozwój miękkich umiejętności m.in. interpersonalnych i przywódczych.
Studia te są zaprojektowane tak, aby zapewnić uczestnikom zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu zamówień publicznych, co pozwoli im na skuteczne planowanie, przygotowanie, przeprowadzenie oraz kontrolę zamówień publicznych. Ponadto, studia te będą skupiać się na rozwijaniu umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, negocjacje, przywództwo czy praca w zespole, aby uczestnicy byli w stanie efektywnie działać w środowisku zamówień publicznych.

Celem studiów nowego formatu jest przygotowanie specjalistów zdolnych do skutecznego i efektywnego zarządzania procesami zamówień publicznych, w tym także zdolnych do dostosowywania się do zmieniających się przepisów, wykorzystywania nowoczesnych narzędzi i technologii, a także do skutecznego rozwiązywania problemów i negocjowania z dostawcami, w celu zapewnienia najlepszych warunków dla zamawiających. Studia będą realizowane w formule hybrydowej, umożliwiającej zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności zarówno na zajęciach stacjonarnych, jak i online, w oparciu o interaktywną platformę VOD.

Co nas wyróżnia

 • Studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych z uwzględnieniem kompetencji miękkich i twardych oraz w formule hybrydowej będą wyróżniać się na rynku pod wieloma względami, oto trzy argumenty z przewagami:
 • Dostosowanie do nowych trendów – Program studiów będzie oparty na europejskich ramach kompetencji ProcurCompEU co oznacza, że będzie dostosowany do nowych trendów w dziedzinie zamówień publicznych i będzie odzwierciedlał aktualne wymagania rynkowe.
 • Unikalna formuła – Studia będą realizowane w formie hybrydowej, co pozwoli na zdobycie wiedzy i umiejętności na zajęciach stacjonarnych, ale również w sposób zdalny, dzięki czemu będą one bardziej elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb studentów.
 • Skupienie na umiejętnościach miękkich – program studiów będzie nastawiony na rozwijanie umiejętności miękkich, co jest coraz bardziej pożądane przez pracodawców. W efekcie absolwenci będą gotowi do pracy w zespołach, negocjowania oraz skutecznego rozwiązywania problemów.

Korzyści

Korzyści dla potencjalnych studentów studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych:

 • Rozwój kompetencji miękkich i twardych – Program studiów został zaprojektowany z uwzględnieniem Europejskich Ram Kompetencji ProcurCompEU, co oznacza, że skupia się nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale także na praktycznych umiejętnościach, które są kluczowe dla skutecznego zarządzania procesami zamówień publicznych.
 • Zdalne nauczanie – Program studiów oferuje możliwość zdalnego nauczania poprzez interaktywną platformę VOD, co umożliwia elastyczność w planowaniu czasu i dostępność materiałów dydaktycznych z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Studia oferują równowagę między nauczaniem stacjonarnym a zdalnym, dzięki czemu studenci mogą uczyć się w dogodnym dla siebie tempie, a także skorzystać z doświadczenia wykładowców z różnych miejsc w Polsce.
 • Prawo zamówień publicznych – Kwalifikacje specjalisty ds. zamówień publicznych są bardzo poszukiwane na rynku pracy, a zwiększenie wiedzy w tej dziedzinie może pomóc w zdobyciu lepszych perspektyw zawodowych, w tym w zakresie pracy dla administracji publicznej i przedsiębiorstw, które często ubiegają się o specjalistów ds. zamówień publicznych.
 • Praktyczne zastosowanie – Program studiów ma na celu pomóc studentom w praktycznym zastosowaniu wiedzy i umiejętności w procesach zamówień publicznych. Uczestnictwo w studiach podyplomowych może pomóc w rozwoju konkurencyjnych umiejętności i zdobyciu wiedzy, która jest kluczowa dla specjalistów zajmujących się zamówieniami publicznymi w Polsce i za granicą.

Program

Program studiów podyplomowych z zakresu Zarządzanie w zamówieniach publicznych został opracowany na podstawie Europejskich Ram Kompetencji ProcurCompEU i zawiera m.in. treści, takie jak:

 • Planowanie i strategia zamówień publicznych – W ramach studiów studenci będą zdobywać wiedzę na temat tworzenia planów i strategii zamówień publicznych, w tym identyfikowania potrzeb, wyboru procedur i określenia ryzyka.
 • Procedury i regulacje – Studenci będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących procedur i regulacji w zakresie zamówień publicznych, w tym analizy prawniczej, a także będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi przepisami dotyczącymi zamówień publicznych w Polsce i UE.
 • Zarządzanie projektami – Studenci będą mieli szansę nauczyć się, jak zarządzać projektami w zakresie zamówień publicznych, w tym, jak identyfikować cele, przypisywać zadania, kontrolować postęp projektu i dokumentować wyniki.
 • Negocjacje i umiejętności interpersonalne – Program studiów skupia się również na rozwijaniu umiejętności interpersonalnych, w tym nauczaniu negocjacji, umiejętności rozwiązywania problemów i pracy w zespole.
 • Nowoczesne narzędzia i technologie – W ramach studiów studenci zdobędą również wiedzę na temat nowoczesnych narzędzi i technologii w zakresie zamówień publicznych, takich jak elektroniczne platformy zamówień publicznych, a także dowiedzą się, jakie są najlepsze praktyki w zakresie wykorzystywania tych narzędzi.

Wykładowcy

Wykładowcy naszych studiów podyplomowych są PRAKTYKAMI, mają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, są doskonale wykształceni i stale poszerzają swoją wiedzę. Ponadto potrafią przekazywać swoją wiedzę w sposób zrozumiały i przystępny dla studentów, angażując ich w proces nauki. Ich zaangażowanie w kształtowanie przyszłych specjalistów jest nieocenione, co przekłada się na wysoką jakość kształcenia i sukcesy naszych absolwentów na rynku pracy.

Opłaty

Całkowity koszt: 4900 zł lub 4 x 1225 zł (w tym 100 zł opłaty rezerwacyjnej).

Dla Klientów firmy openNexus, obowiązuje bon uprawniający do zniżki na te studia w kwocie 600 zł na osobę.

                               Odbierz BON

 

Numer konta bankowego: 61 1440 1127 0000 0000 0193 3148

 • Zjazdy: piątki w godzinach popołudniowych (stacjonarne) oraz zajęcia na platformie VOD.
 • Studia hybrydowe – tj. 80 godzin wykładowo-ćwiczeniowych odbywa się w siedzibie uczelni, 80 godzin realizowane jest w formie dostępu do platformy VOD.

 

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content