WOSP 2004

///

XII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
I Finał sztabu WSZiB

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - XII finał Pierwszy Sztab WOŚP przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, powstał 3 listopada 2003, liczył 35 wolontariuszy z 2 różnych uczelni; Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki. Uczelnie te działając w Porozumieniu Samorządów Studentów Niepaństwowych Uczelni Małopolski, postanowiły razem zadziałać w dobrej sprawie. Naszym celem była zbiórka na „Zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych”.

11 stycznia 2004 odbyła się pierwsza w historii naszej uczelni akcja charytatywna, w której uczestniczyło ponad 50 osób. Wolontariusze cały dzień kwestowali na ulicach Krakowa, pomimo panującego zimna atmosfera była na prawdę gorąca.
Kwota, która zasiliła konto Fundacji wyniosła 11.495,04 zł. Łączna zebrana w tym dniu pula pozwoliła na zakup dużej ilości sprzętu medycznego, między innymi Centrum Zdrowia Dziecka zaopatrzono w sztuczne komory serca dla dzieci- Polska stała się w ten sposób dziesiątym krajem na świecie, który podejmuje się tak trudnych, ratujących życie operacji.

Prace nad sztabem trawy do końca stycznia, rozliczaliśmy orkiestrowe gadżety oraz dary rzeczowe, jak również kompletowaliśmy całą dokumentację. Składam raz jeszcze serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w nasz I Finał; Władzom Uczelni (niezmiennie już) dziękuje za udostępnienie pomieszczeń, które służyły nam do tej pory za siedzibę Sztabu WOŚP, pracownikom uczelni za pomoc techniczną. W szczególności dziękuję wszystkim wolontariuszom I Finału.
To wasza postawa oraz wyrozumiałość dla Szefowej Sztabu stała się powodem kontynuacji tego wielkiego przedsięwzięcia, które stało się już wizytówką naszej uczelni.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content