WOŚP 2009

///
XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
VI Finał Sztabu WSZiB.
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- akcja jednocząca wszystkich polaków w kraju jak i poza jego granicami już 17 raz. Nie na darmo główne hasło to „Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej”.
W tym roku fundacja Jurka Owsiaka, zwróciła uwagę na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. We wszystkich miastach w Polsce powstały sztaby WOŚP-u, na ulicach miast kwestowały tysiące wolontariuszy.
Oczywiście nie mogło zabraknąć sztabu na Naszej Uczelni. Możemy się pochwalić tym, iż był to jedyny sztab wśród studentów – 63 wolontariuszy WSZiB kwestowało na ulicach Krakowa. Krakowski Klub Kajakowy organizował w tym czasie wielkie zawody, na które zaprosił naszych wolontariuszy, gdzie udało się uzbierać pełne puszki jak również nawiązać współpracę. Tradycją stało się już, że co roku po Krakowie jeździ tramwaj Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie zamiast kasować bilet należy wrzucić coś do puszki. W tym roku atrakcję tą ufundował Nasz Rektor Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski za co bardzo dziękujemy.
W ciągu całego dnia odwiedziliśmy wszystkie Krakowskie sztaby, gdzie podzieliliśmy się swoimi uwagami i dostaliśmy wiele cennych rad jak ułatwić i pomóc Naszym wolontariuszom kwestowanie. Udzieliliśmy również wywiadu do radia Alfa gdzie promowaliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i oczywiście Naszą uczelnie.
Dostaliśmy również kilka minut antenowych w Telewizji Polskiej.
Bijemy rekordy! Mimo, iż piętno kryzysu ekonomicznego powoli pojawia się w Naszym kraju, ludzie nie szczędzą pomocy najbardziej potrzebującym! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła swój wcześniejszy rekord i uzbierała 32,6 mln zł., natomiast sztab Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości również poprawił swój zeszłoroczny wynik uzbierawszy ponad 22,5 tysiąca złotych. Największą kwotę uzbierał TOMASZ REJDYCH, 1336,19złotych, co oznacza, że został zwycięzcą konkursu na najlepszego wolontariusza gdzie główną nagrodą jest aparat cyfrowy marki Canon.
Dziękujemy wszystkim za współpracę i mamy nadzieję na współpracę w przyszłym roku.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content