WOSP 2012

///
Najlepszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w historii
Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie już po raz 9 zorganizowała Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to największy Sztab Studencki w Krakowie wyprzedzając takie uczelnie jak: Uniwersytet Jagielloński czy Akademie Górniczo Hutniczą. Sztab działając pod skrzydłami Michała Szafrańca, Magdaleny Bogdanowicz, Krzysztofa Wyżgi oraz Dariusza Ciupińskiego uzbierał 56 tysięcy złotych– „jest to rekordowa suma zebrana w historii naszej uczelni…”- dodaje Michał Szafranie Szef Sztabu WOŚP WSZiB.
Sztab oprócz 150 Wolontariuszy prowadził aukcje internetowe; między innymi została zlicytowana legendarna koszulka WSZiB z podpisem Jurka Owsiaka, Piłka Piłkarzy Mistrzów Polski Wisły Kraków przekazana przez Prezydenta Miasta Krakowa Profesora Jacka Majchrowksiego, parasol przekazany przez Posłanke na Sejm RP Panią Annę Grodzką, unikalny karnet do kina przekazany przez Dyrektora Centrum Młodzieży Pana Bartłomieja Kocurka.
Podczas finał kursował tramwaj oraz autobus naszego sztabu,  z którego w tym dniu mogli korzystać podróżni nie płacąc za bilet a wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Centrum Młodzieży im. Dra Henryka Jordana działał Punkt Obsługi Wolontariusza, gdzie działa kawiarenka oraz była udzielana wszelka pomoc dla Wolontariuszy.
Nasz Sztab już po raz drugi odwiedziła delegacja 40 osób z Ukrainy, którzy bacznie obserwowali działalność Sztabu oraz mieli okazję zwiedzić Naszą Uczelnie – wielu z nich stwierdziło, że bardzo chcieliby w przyszłości studiować na tak dobrze funkcjonującej i cieszącej się taką popularnością uczelni.
Bardzo dziękujemy Władzą Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na czele z JM Rektorem WSZiB Panem Włodzimierzem Roszczynialskim oraz Kanclerzem WSZiB Panem Bohdanem Makarym. JM Rektor WSZiB ufundował nagrody dla najlepszych Wolontariuszy. W tym roku rekordzistą był Marek Lichota, student WSZiB który uzbierał kwotę 2311 złotych. Nagrody będę wręczone na początku lutego na „Balu Wolontariusza”.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content