WOSP 2008

///

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
V Finał Sztabu WSZiB.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - XVI finał Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2008 roku, po raz XVI zagra największa orkiestra świata. Finał z głową – bo tak brzmi hasło przewodnie tegorocznego finału – poświęcony będzie pomocy dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.

W tym roku Fundacja postanowiła w sposób systemowy wesprzeć dziecięce oddziały laryngologiczne i otolaryngologiczne, koncentrując się na trzech głównych obszarach.

Pierwszym obszarem jest wsparcie zaawansowanej diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci. Jest to poniekąd efekt prowadzonego przez Fundację Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Jego najważniejszy wynik to wychwycenie w pierwszych godzinach życia tysięcy dzieci z podejrzeniem wad słuchu. Aby dzieciom tym zapewnić szybką i natychmiastową diagnostykę i pomoc, koniecznie jest wsparcie oddziałów otolaryngologicznych II i III stopnia referencyjnego, które podejmują wczesną interwencję i ratują słuch dzieci.

Obszar drugi to wsparcie oddziałów zajmujących się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi, takich jak chociażby tkwiące w układzie oddechowym ciała obce, czy też poważne poparzenia układu oddechowego.

Obszar trzeci to wsparcie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi.

Środki zebrane podczas XVI Finału umożliwią także kontynuację 4 ogólnopolskich programów medycznych prowadzonych przez naszą Fundację (więcej informacji tutaj), oraz programu Edukacyjnego ?Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Więcej o finale i nie tylko na stronach Fundacji WOŚP

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content