Kurs Microsoft – FAQ

///

 

 1. W jaki sposób odbywają się zajęcia (wykłady teoretyczne, laboratoria)?
  Kursy prowadzone u nas maja przebieg podobny do kursów komercyjnych. Są to laboratoria z wykładami w trakcie. Dodatkowo, materiał opisany w oryginalnych podręcznikach Microsoft jest wzbogacany o pokrewne, przydatne tematy.
 2. Czy warto robić kurs Microsoft czy jednak Cisco? Czy I rok studiów to nie za wcześnie aby taki kurs rozpocząć?
  Moim zdaniem dobrze jest w czasie studiów zrobić tyle kursów – sensownych – ile się da. Cisco i Microsoft to dobre wybory i dlatego oba typy kursów sa u nas. Kursy Cisco są przeznaczone dla osób, które chcą się w przyszłości zajmować projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem infrastruktury sieci. Kursy Microsoft szkoła z technologii i systemów tego producenta. Czy pierwszy rok to za wcześnie? Nie! Powiem inaczej – trzeba się spieszyć (rozsądnie) – to nie wyścigi, ale czas płynie szybko i po studiach uczyć się będzie trudniej.
 3. W jaki sposób zalicza się kurs?
  Kursu się nie zalicza. Zapisuje się na niego dodatkowo, płaci i to powinno zachęcać do zdobywania wiedzy, a na tym nam wszystkim zależy. Jesteśmy instytucją edukacyjną i sukcesy naszych słuchaczy są dla nas bardzo ważne. Na ostatnich zajęciach każdy słuchacz dostaje certyfikat ukończenia kursu. Nie jest to równoważne z certyfikatem, który uzyskuje się po zdaniu egzaminu certyfikującego.
 4. Czy ścieżka MSCE 2003 jest ceniona przez pracodawców?
  Każdy zdany egzamin jest ceniony przez pracodawców, a MCSE to szczyt marzeń Informatyka w działce Microsoft. W staraniu o prace coraz ważniejsze stają się różnego rodzaju kursy i certyfikaty, które wyróżniają posiadacza od całej reszty aplikantów.
 5. Kto prowadzi zajęcia w ramach kursów?
  Obecnie we WSZiB szkolą:
  – Tomasz Libera, MCT, MCSE Data Platform, programista w WSZiB w Krakowie
  – Kajetan Miś, MCT, MCSA, MCTS, administrator sieci na AWF w Krakowie
 6. Czy w kursie mogą brać udział osoby spoza WSZiB?
  Tak. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi kursami.
 7. Gdzie można uzyskać więcej informacji o dostępnych kursach i ich tematyce?
  Wszystkie kursy firmy Microsoft (nie mylić z kursami w naszej ofercie) są dokładnie opisane na stronie www.microsoft.com/learning. Tam można znaleźć informacje o wymaganiach, zakresie tematów i dostępnych dodatkowych materiałach wydawnictwa MS Press.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content