UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta

UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta
10 cze '21

UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta to cykl wydarzeń realizowanych przez naszą Uczelnię poświęcony ekologii i zagadnieniom związanym z życiem w mieście. Celem spotkań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w debatę o kierunku rozwoju miasta i jego wpływie na codzienne życie.

#UrbanTalk to debaty, webinary, filmowiska oraz spotkania edukacyjne z i dla mieszkańców Krakowa. W inicjatywę włączyły się także krakowskie szkoły, firmy i instytucje, którym bliska jest zielona idea.

Wydarzeniu Partnerują m.in. Miasto Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, Hevre, Krakowski Alarm Smogowy, Radio Kraków.

Temat najbliższej debaty 24.06 o godz. 19:00:
Urbanistyka społeczna – zintegrowany plan rozwoju miast.

Lista tematów spotkania:
– zachowanie dziedzictwa a rozwój miasta,
– usprawnienie transportu publicznego,
– biznes czy turystyka,
– przestrzeń dla mieszkańców.

Goście debaty:

1. Łukasz Franek – Dyrektor Naczelny ZTP w Krakowie,
  2. Robert Piaskowski – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury,
  3. Edyta Kruk – Przewodnicząca Komisji Edukacji, Radna Dzielnicy I Stare Miasto,
  4. dr hab. Monika Bogdanowska – Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków,
  5. Izabela Chyłek – Animatorka kultury, aktywistka miejska, moderator dyskusji,
  6. prof. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski – Rektor WSZiB.

Więcej o #UrbanTalk znajdziecie w wydarzeniu na naszym Facebooku!

Pełen harmonogram wydarzeń ogłosimy wkrótce.

Jeżeli chciałbyś włączyć się w tworzenie zielonej przestrzeni na WSZIB napisz do nas: kariery@wszib.edu.pl.