Złota dziewczyna

///
1 cze '07

W piątek 25 maja w Lesznie zakończyły się XXIV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Pływaniu. Studentka WSZiB, Diana Otto spisała się na medal w dosłownym tego słowa znaczeniu. Specjalizująca się w sprintach motylkiem oraz stylem dowolnym pływaczka, tym razem popłynęła 100 oraz 50 metrów kraulem. Nasza jednoosobowa drużyna wywalczyła dwa złote medale w typach Wyższych Szkół Niepublicznych. Studentka Socjologii WSZiB, Diana Otto z czasem 1;04,29 na 100m dow oraz 0:29,28 na dystansie 50m dow stanęła na najwyższym podium, co w generalnej klasyfikacji dało kolejno szóste oraz ósme miejsce. W mistrzostwach zaprezentowało się 59 ekip.Ostateczny etap rozgrywek MPSzW poprzedzony został eliminacjami strefowymi, przeprowadzonymi w czterech częściach kraju. Podczas kwalifikacji odbywających się na basenie w Piekarach koło Krakowa do finału awansowało, zajmując bardzo wysokie miejsca, dwoje studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości: Diana Otto oraz Marek Zemło. Jednak niestety, Marek z powodu kontuzji nie wystartował w finale Mistrzostw Polski.Leszno gościło blisko 400 uczestników, tj. po 36 najlepszych zawodników z każdej strefy, we wszystkich konkurencjach pływackich. Podczas trwających dwa dni zawodów, poziom okazał się być zaskakująco wysoki o czym świadczy obecność pływaków z czołówki Europy i Świata, Mistrz Świata oraz Europy Paweł Korzeniowski, Aleksandra Urbańczyk-medalistka ME, a także inni członkowie kadry A, czyli reprezentacji Polski w Pekinie 2008. GaleriaGaleria