Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować za 16 mln zł!

///
Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować za 16 mln zł!
6 maj '24

Na dniach wystartuje decydujący etap 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, w ramach którego mieszkańcy Małopolski zdecydują, na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie będzie możliwe od 15 maja do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty.

Jest z czego wybierać

Zagłosować można na projekty mające na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa pieszych, zwrócenie uwagi młodego pokolenia na znaczenie historii i tradycji narodowej, poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy działania polegające na zakupie defibrylatorów AED. Na liście zadań dopuszczonych do głosowania znajdziemy także projekty, których celem jest organizacja spotkań integracyjno-twórczych, spotkań dla osób z niepełnosprawnościami, dzieci, młodzieży, czy seniorów. Dużą część stanowią działania sportowe, kulturowe i zdrowotne. O głosy powalczą aż 232 zadania: 42 ogólnowojewódzkie i 190 regionalne.

Masz dwa głosy

Głosować będą mogły osoby powyżej 16 roku życia, przy czym każda osoba ma prawo oddać dwa głosy – jeden na zadanie ogólnowojewódzkie i jeden na zadanie regionalne. Głosy można oddać elektronicznie przez stronę bo.malopolska.pl, stacjonarnie poprzez wrzucenie karty do jednej z urn zlokalizowanych w całej Małopolsce lub wysłanie kart pocztą na adres urzędu marszałkowskiego.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone najpóźniej 1 października 2024 r. Zadania, które zdobędą największą liczbę głosów, będą realizowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego od 2025 r.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.


Skip to content