Zapraszamy do Gabinetu Pomocy Psychoterapeutycznej

///
26 mar '13

Gabinet Pomocy Psychoterapeutycznej w naszej uczelni działa już trzeci rok. Nieodpłatnej pomocy udziela, terapeutka mgr Joanna Dreżewska. Zainteresowanych prosimy o kontakt przez SUSZI.

Jedną z istotnych rzeczy, która wyróżnia ofertę WSZiB, jest oprócz ciekawej i rzeczowej propozycji edukacyjnej – możliwość rozwoju osobistego. Uczelnia umożliwia: rozwinięcie własnego potencjału, zwiększenie samo świadomości w obszarze: zmysłów, ciała, emocji, myśli i zachowań oraz poprawienie kompetencji niezbędnych do lepszego funkcjonowania w życiu zawodowym i prywatnym. Już psycholog Daniel Goleman autor bestselleru „Inteligencja emocjonalna”, w 1995r. stwierdził, że „Sukces w życiu zależy nie tylko od intelektu, lecz także od umiejętności kierowania emocjami”. Goleman obalił dotychczasowe poglądy na rolę intelektu w odnoszeniu życiowego sukcesu życiowego. Psycholog, uważa że osiągnięcia zależą w głównym stopniu od samoświadomości, czyli od kontrolowania własnych emocji, zapału i wytrwałości w dążeniu do celu oraz od zdolności do empatii i od umiejętności zachowań społecznych.
Poszerzenie samoświadomości, większy kontakt z emocjami, rozumienie podstaw swoich zachowań, oferuje studentom działający od 2011 przy WSZiB roku Gabinet Pomocy Psychoterapeutycznej. Studenci mają możliwość nieodpłatnego skorzystania z pomocy psychoterapeutycznej, którą prowadzi psychoterapeutka mgr Joanna Dreżewska. Osoby czujące dyskomfort same ze sobą lub w relacjach z innymi, przeżywające duży stres i obniżenia nastroju mogą to zmienić pracując nad sobą.
Obecnie coraz więcej menedżerów przychodzi do psychoterapeutów po to, by wyeliminować błędy w postępowaniu oraz by zapobiec w przyszłości zamienieniu się drobnych kłopotów w duże problemy.
Poszerzenie świadomości siebie, odkrycie swoich ograniczeń i zasobów, poznanie skryptów i mechanizmów obronnych, pozwala dokonywać wyborów zgodnych z własnymi potrzebami. Bo bycie odpowiedzialnym za swoje wybory, niesie poczucie sprawstwa i wolności.


Skip to content