XXII Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie

///
XXII Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie
4 cze '24

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie po raz kolejny objęła patronatem honorowym XXII Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie.

W dniu 28 maja 2024 roku w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbył się XXII Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie. Turniej przebiegał w dwóch etapach: indywidualnym, w którym uczestnicy mieli do rozwiązania test obejmujący wiedzę o Europie i drużynowym, w którym uczniowie odpowiadali na pytania z geografii, historii, kultury, nauki oraz integracji europejskiej. Podczas turnieju uczestnicy zmierzyli się również z pytaniami na temat wydarzeń związanych z przemianami w Polsce zapoczątkowanymi w 1989 roku. Znajomość historii współczesnej jest ważnym elementem świadomości obywatelskiej. Wydarzenie było doskonałym sprawdzianem wiedzy oraz lekcją patriotyzmu.

Nagrody ufundowane przez WSZiB w Krakowie wręczyła dr Magdalena Kowalska-Musiał, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych.

Przy tej okazji Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie mgr Krzysztof Roszczynialski otrzymał order przyjaźni w ramach długoletniej współpracy ze Szkołą w Skawinie.Skip to content