WSZiB wśród liderów

25 cze '13

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka podsumowała efekty rządowego programu kierunków zamawianych. Wymieniła naszą uczelnię w  pierwszej czwórce uczelni, które odniosły sukces w zakresie takiego kształcenia. Prowadziliśmy na zamówienie rządu kierunek Informatyka. Studenci podczas studiów pobierali stypendium w wysokości 1000 zł miesięcznie oraz mieli możliwość uczestniczenia w prestiżowych kursach informatycznych. Nasi absolwenci posiadają dzisiaj satysfakcjonującą pracę.
Dwójka słuchaczy uzyskała jednocześnie wysokie miejsca w międzynarodowym konkursie wiedzy informatycznej z zakresu technologii CISCO. Inni wyjechali do University van Amsterdam, łącząc studia w Krakowie z nauką w Holandii. Kilku studentów kierunku uczestniczyło w wymianie międzynarodowej – semestr studiów zrealizowali w Uniwersytecie w Sewilli.