WSZiB wspiera 3 edycję kampanii Go Healthy Girl.!

///
28 Wrz '20
WSZiB wspiera 3 edycję kampanii Go Healthy Girl.!

Już od 8-16 października krakowianki wysłuchają prelekcji oraz skorzystają z darmowych konsultacji ze specjalistami psychoseksuologii, fizjoterapii uroginekologicznej, profilaktyki zdrowia intymnego, położnictwa i świadomego przygotowania do porodu. Tydzień Zdrowia wraz z Różową Przychodnią to kolejna odsłona kampanii Go Healthy Girl, której celem jest normalizowanie profilaktyki kobiecego zdrowia intymnego. Wydarzenie odbędzie się w centrum handlowym Bonarka, które jest współorganizatorem i  sponsorem kampanii.

Wizyta u specjalisty zajmującego się zdrowiem intymnym stanowi dla wielu kobiet barierę. Spowodowane jest to nie tylko wzmacnianym kulturowo tabuizowaniem tej sfery życia, ale też bagatelizowaniem niektórych problemów przez samych lekarzy. Przykre doświadczenia wyniesione z gabinetów czy poczucie traktowania niepokojących objawów po macoszemu nie sprzyjają budowaniu profilaktyki zdrowia intymnego. Kolejna odsłona krakowskiej kampanii Go Healthy Girl ma na celu oswajanie tematów uznawanych za wstydliwe oraz promowanie troski o własne zdrowie.

Inauguracja kampanii odbędzie się 8 października od godz. 14.00 i transmitowana będzie online w mediach społecznościowych Go Healthy Girl oraz Bonarki. Rozpocznie ją panel dyskusyjny pt. “Czy kobiety potrzebują diety”? Gościnnie wystąpią dr n. med. ginekolog Tadeusz Oleszczuk oraz dietetyczka Hanna Stolińska.
Panel inauguracyjny poprowadzi Iga Dzieciuchowicz, reporterka Wielkiego Formatu Gazety Wyborczej. Dodatkowo,
na evencie będzie można spotkać krakowskie edukatorki internetowe.

Różowa Przychodnia wolna od tabu

Tydzień Zdrowia w Bonarce obfitował będzie w warsztaty i wykłady eksperckie, panele dyskusyjne oraz bezpłatne konsultacje ze specjalistami.  Różowa Przychodnia, przez okres kampanii będzie mieściła się na poziomie 0, w lokalu obok  Starbucks. Ze względu na szczególną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, liczba miejsc na prelekcje oraz debaty będzie ograniczona, a niektóre wydarzenia transmitowane online.

W ciągu tygodnia prelegenci poruszą wiele tematów, o których nie zawsze można porozmawiać w mainstreamie.
Będą to m.in. nowoczesne leczenie zachowawcze i operacyjne chorób kobiecych, problemy ze zdrowiem psychicznym
i życiem seksualnym, rehabilitacja mięśni dna miednicy, nietrzymanie moczu, rozejście mięśni brzucha, terapia blizny czy świadomy poród w stanie głębokiej relaksacji i naturalne metody łagodzenia bólu.

Dzięki uruchomieniu Różowej Przychodni, z każdym ze specjalistów będzie można skonsultować się indywidualnie.

W Różowej Przychodni na konsultacje z uczestniczkami wykładów czekać będzie m.in:

  • Kamil Perończyk – psycholog/seksuolog, na swoich wykładach skupi się na temacie zgody w seksie
  • Antonina Dębogórskaseksuolożka, porozmawia o kobiecym libido, nazywaniu potrzeb oraz rozwijaniu seksualności
  • Dorota Niewęgłowska – ginekolożka, opowie o tym, jakie badania wykonać w ciągu roku, by czuć, że mamy wszystko pod kontrolą
  • Anna Kotlińska – fizjoterapeutka uroginekologiczna, poruszy temat pierwszego okresu, cyklu menstruacyjnego oraz środków higienicznych (wykład przede wszystkim dla nastolatek!)
  • Beata Przała – fizjoterapeutka uroginekologiczna, opowie o tym, czym są mięśnie dna miednicy, jak wyglądają, gdzie leżą i co mają wspólnego z doznawaniem przyjemności podczas seksu, problemami z zajściem w ciążę oraz bólem podczas współżycia
  • Barbara Forczekfizjoterapeutka uroginekologiczna, skupi się na problemie nietrzymania moczu i wyjaśni, jak pracują mięśnie dna miednicy, jak można ćwiczeniami wspomagać je na co dzień oraz czego nie robić, by ich nie nadwyrężać.
  • Jagoda Sudoł – fizjoterapeutka uroginekologiczna, poruszy temat potencjału kobiecego ciała oraz zwracania uwagi na świadomy oddech i postawę w ciągu dnia
  • Beata Meinguer – doula, coach okołoporodowy, wyjaśni, czym jest Błękitny Poród (hipnoporód) oraz dlaczego połączenie technik pracy z ciałem, oddechem oraz pracą nad przekonaniami niweluje lęk przed porodem i sprawia, że wydarzenia na sali porodowej mogą stać się wzbogacającym doświadczeniem
  • Olimpia Wawrzacz – stylistka, za pomocą obecnych trendów podpowie, jak przemycić do stylizacji nutkę kobiecości, w postaci wybranych elementów bielizny.

Tydzień Zdrowia wraz z konsultacjami indywidualnymi w Różowej przychodni odbędzie się w dniach 8-16 października w centrum handlowym Bonarka w Krakowie. Centrum jest współorganizatorem wydarzenia i jego głównym sponsorem. Szczegółowy harmonogram wydarzeń, prelekcji oraz dostępnych godzin bezpłatnych konsultacji z informacjami na temat zapisów dostępny jest na stronie www.gohealthygirl.com oraz w mediach społecznościowych: fb @ghgKrk i instagram: @gohealthygirl, a także fb oraz IG partnera głównego @bonarkacitycenter.