WSZIB na deskach najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce!

///
WSZIB na deskach najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce!
9 mar '10

W pierwszym tygodniu marca w Zakopanem odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie i Narciarstwie Alpejskim. Na stoku rywalizowało ze sobą przeszło 1000 zawodników z 65 polskich uczelni.

Oczywiście nasza zimowa sekcja AZS nie mogła sprzedać tanio skóry i musiała zaznaczyć godnie swoją obecność reprezentując barwy WSZIB!

WSZiBowa męska drużyna snowboardowa wywalczyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej Wyższych Szkół Niepublicznych, a najlepszym wynikiem indywidualnym może pochwalić się Maciej Miętus, który zdobył brązowy medal. Sukces naszej drużyny jest ogromny biorąc pod uwagę fakt, iż w zawodach wzięli udział zawodnicy, którzy przylecieli wprost ze startów w Olimpiadzie zimowej w Vancouver.

W kolejnych dniach, tuż po zmaganiach snowboardzistów walkę rozpoczęli narciarze. Podczas startów nasza WSZiBowa ekipa, pomimo nielicznego czteroosobowego składu wywalczyła II miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typie Wyższe Szkoły Niepubliczne.

Niestety z powodów regulaminowych nie utworzono klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni, gdzie zarówno nasze narciarki jak i snowboardzistki zajęłyby czołowe miejsca przywożąc ze sobą kolejny worek medali.

Składy drużyn (kolejno wg. zdobytych punktów):

 

Snowboard mężczyzn:

 1. Maciej Miętus
 2. Michał Wąsowicz
 3. Dariusz Batycki
 4. Bartłomiej Luty
 5. Karol Polaczek
 6. Jan Skulicz
 7. Michał Karcz
 

Narty mężczyzn:

 1. Michał Fajkiel
 2. Michał Majerczyk
 3. Kamil Brałkowski
 4. Przemysław Szarlej
 

Snowboard kobiet:

 1. Karolina Zapała
 2. Agnieszka Percz
 3. Kinga Mikoś
 4. Beata Haniaczyk
 5. Karolina Talaga
 

Narty kobiet:

 1. Aleksandra Kania
 2. Małgorzata Pułkowska
 3. Beata Haniaczyk

 

 

GaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleria


Skip to content