Wsparcie dla studiujących mam w WSZiB!

Wsparcie dla studiujących mam w WSZiB!
26 maj '23

Statystyczna Polka zachodzi w ciążę ok. 30. roku życia, mając za sobą już studia i kilka lat pracy w zawodzie.

Jednak prawa studiujących mam w ostatnim czasie zmieniły się na plus. Mamy mają zapewnione ubezpieczenie, opiekę lekarską, możliwość skorzystania z rocznego urlopu dziekańskiego lub kontynuowania nauki na indywidualnie ustalonych zasadach.

O tym, jak wygląda wsparcie dla studiujących mam opowiadała w Radiu ESKA dr Justyna Michniak-Szladerba.

„WSZiB jako jedna z niewielu krakowskich uczelni od kilku lat otwarcie komunikuje swoje wsparcie dla studiujących mam. Ponad 50% naszych studentów to kobiety, często studiujące zaocznie. Wiemy, że za numerami legitymacji studenckich stoją historie młodych ludzi, m.in. studentów i studentek będących w trudnej sytuacji finansowej, ale też młodych kobiet, które muszą podjąć decyzję, czy chcą kontynuować edukację pomimo ciąży. Uważamy, że jako uczelnia jesteśmy zobowiązani do udzielenia informacji o przysługujących w takiej sytuacji prawach i do wsparcia”

Więcej o studiujących mamach będziecie mogli posłuchać dzisiaj na częstotliwości 97,7 FM.

Zachęcamy również do przeglądnięcia „Must have studenta”, gdzie znajdziecie informacje o prawach studiującej mamy, które gwarantuje WSZIB.

Wszystkim Mamom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia!