UEFA Euro 2012 oraz Eurobasket 2011

UEFA Euro 2012 oraz Eurobasket 2011
19 maj '11

Włącz się do gry z AZS! UEFA Euro 2012 oraz Eurobasket 2011

Do 20 maja trwa rekrutacja wolontariuszy na kobiecy Eurobasket, który już niedługo odbędzie się w Polsce. 14 czerwca rozpocznie się zaś przyjmowanie zgłoszeń na UEFA Euro 2012. Jeśli znasz języki obce, masz czas i chcesz uczestniczyć w wielkim, sportowym wydarzeniu, ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Łącznie potrzeba ok. 6 tys. osób, ale zainteresowanych pracą wolontariusza jest zazwyczaj dużo więcej…

Polski Związek Koszykówki prowadzi nabór wolontariuszy na rozpoczynające się 18 czerwca Mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet. Organizatorzy Mistrzostw Europy w Koszykówce Kobiet Eurobasket Women 2011 przewidują, że podczas zawodów pracować będzie blisko 400 wolontariuszy. W Bydgoszczy, Katowicach i w Łodzi obsługiwać będą m.in. recepcje hotelowe, transport, dział IT, dział akredytacji, VIPów, dział mediów. Najbliżej wydarzeń będą wolontariusze z działu sportowego, wszystkim drużynom towarzyszyć będą wolontariusze w charakterze team leaderów.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 20 maja 2011 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie wolontariat.pzkosz.pl. Najważniejsze wymagania stawiane pełnoletnim kandydatom to dyspozycyjność w trakcie rozgrywek (Bydgoszcz i Katowice od 18 do 27 czerwca, Łódź od 28 czerwca od 3 lipca), zainteresowanie sportem i chęć do pracy, mile widziana także znajomość języka angielskiego i języków krajów biorących udział w Eurobaskecie.

Po zakończeniu rekrutacji wolontariusze zostaną podzieleni na grupy i przeszkoleni. Wolontariusze nie otrzymują wynagrodzenia, natomiast mają zapewnione wyżywienie, ubiór, a przede wszystkim możliwość współtworzenia wydarzenia sportowego najwyższej rangi.

Rekrutacja wolontariuszy na UEFA Euro 2012 rozpocznie się 14 czerwca 2011 r. Kandydaci będą mogli składać aplikacje za pośrednictwem strony internetowej UEFA.com. Wolontariuszem może zostać osoba, która do 1 marca 2012 roku ukończy 18 lat oraz dobrze zna język angielski; powinna być odpowiedzialna i umieć pracować w zespole.

Wszystkim zainteresowanym wolontariatem sportowym przypominamy, że działa baza wolontariat.azs.pl.
Więcej informacji znajdziecie także na naszej stronie www.azs.wszib.edu.pl

Ze sportowym pozdrowieniem,
AZS Team