Setting up & funding short food chain systems

22 wrz '16
21 września 2016r. w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca finansowych aspektów związanych z rynkiem produktów rolnych (również ekologicznych). Głównym celem dyskusji było wsparcie rynku produktów lokalnych, zwłaszcza w Małopolsce, poprzez budowę innowacyjnego systemu aktywizacji rodzimych producentów. Dyskusja skoncentrowała się wokół problematyki budowy narzędzia finansowania rozwoju rynku produktów lokalnych.
W debacie plenarnej wystąpili przedstawiciele kilku zagranicznych uczelni, reprezentanci Ministerstw Rolnictwa (Chorwacja, Polska, Austria) oraz przedstawiciele organizacji zajmujących się promocją lokalnej żywności.
Opiekunami konferencji z ramienia WSZiB byli: dr Konrad Kosierkiewicz oraz dr Bartosz Banduła.