Sensacyjne zwycięstwo Siatkarzy WSZiB!

///
7 gru '09

Dnia 25 listopada siatkarze WSZiB-u podejmowali zespół AZS PWSZ Nowy Sącz. Po pierwszym przegranym meczu z AZS UJ oczekiwania kibiców oraz samej drużyny były ogromne. To pierwsze triumf podopiecznych Trenera mgr Sebastiana Pietrykowskiego.

Od początku spotkania nie było faworyta obydwie drużyny były zdeterminowane do walki. Pierwszy set rozpoczął sie po myśli naszych reprezentantów kilku punktowe prowadzenie dawało duże nadzieje na resztę seta nic bardziej mylnego jak to często bywa w siatkówce, chwila rozprężenia i rywale doszli nasz zespół uzyskując przewagę. Pierwszy set niemal podarowaliśmy w prezencie Mikołajowym zaproszonej drużynie PWSZ stosunkiem punktów 25:21.

Druga partia była bardziej wyrównana obydwa zespoły walczyły punkt za punkt, popełniają mniej błędów własnych, jednakże nasza drużyna wykazała się lepszą zagrywką oraz skutecznością w ataku co zaprocentowało wynikiem 25:23 dla WSZiB-u.

Wynik 1:1 w setach oraz oczekiwanie na timebreaka. Na boisku sporo emocji oraz nerwowych, trzymających w napięciu do ostatniego ataku akcji. W trzecim ostatecznym secie mającym wyłonić zwycięzcę tego wyrównanego spotkania zespołem równiej grającym przede wszystkim skuteczniejszym w bloku okazała się drużyna gospodarzy WSZiB zwyciężając 15:13.

Radość po meczu ogromna , spotkanie stało na wysokim równym poziomie obydwie drużyny walczyły do samego końca , doping kibiców rzadko spotykany w tej fazie rozgrywek!

Gratulujemy, a już w środę kolejny mecz w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej, oby równie radośnie się skończył!