Program edukacji konsumenckiej

20 sty '03

23 stycznia 2003 r. odbyła się ostatnia lekcja w ramach "Programu Młody Konsument – Świadomy Konsument II" realizowanego przez WSZiB wspólnie z krakowskim oddziałem Federacji Konsumentów. Studenci WSZiB przeprowadzili w ramach programu lekcje konsumenckie dla ok. 3500 uczniów szkół średnich z Krakowa, Miechowa, Olkusza, Tarnowa i Limanowej.Lekcje prowadzili studenci WSZiB zrzeszenie w Kole Federacji Konsumentów przy WSZiB w okresie październik 2002r. do styczeń 2003r. W czasie lekcji prowadzone były ankiety na temat świadomośći prawnej młodzieży (prawa konsumenckie) oraz doświadczeń nastoletnich polaków i ich rodzin w kontaktach z handlowcami. Opracowanie wyników badań załączamy poniżej. Doświadczenia z realizacji programu i duże zainteresowanie szkół nowoczesnymi i alternatywnymi formami dydaktyki spowodowały, że WSZiB przygotowała wszechstronny i nieodpłatny Program Edukacji w Szkołach Średnich adresowany do młodzieży klas maturalnych. Szczegóły na głównej stronie internetowej WSZiB – Edukacja w szkołach średnich.