„Konferencja „”Światowa recesja…”

12 gru '01

Dnia 10 grudnia 2001 roku na studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Akademią Ekonomiczną zorganizowali studencką konferencję pt.: „”Światowa recesja gospodarcza – jej przyczyny i skutki dla gospodarki narodowej””. Inicjatorami i gospodarzami przedsięwzięcia byli studenci Wydziału Finanse i Bankowość WSZiB. W konferencji wzięło udział około 100 studentów. Zostały poruszane takie tematy jak: Recesja w USA, Wskaźnik recesji gospodarczej w ujęciu zarówno teoretycznym jak i praktycznym, Konsekwencje dla sektora turystycznego w Polsce i na świecie, Konsekwencje dla sektora bankowego, Sytuacja gospodarcza i jej prognozowane zmiany w wysokorozwiniętych krajach świata, i inne. Studenci byli zainteresowani problemem recesji gospodarczej występującej na rynkach zarówno zagranicznych jak i polskim. Do późnych godzin nocnych dyskutowano nad wpływem zjawisk ujawniających się w gospodarce rozwiniętych państw kapitalistycznych na gospodarkę polską.