Konferencja do projektu „PUNCA, SYGNET, IMIENNIK, MARKA”

6 paź '17

9 października o godz. 13:00 w Sali 13K odbyła się Metodyczna Konferencja wprowadzająca do projektu: „PUNCA, SYGNET, IMIENNIK, MARKA  – ciekawie ikreatywnie o rzemiośle i przedsiębiorczości”

Konferencja zawierała dwa bloki tematyczne:

I – PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
„Współczesne uwarunkowania przedsiębiorczości dla sektora MŚP” – wykład: drMagdalena Kowalska-Musiał, prodziekan Wydziału Zarządzania, Finansów iInformatyki WSZiB w Krakowie.

„Rzemiosło a wzrost gospodarczy – wkład małych przedsiębiorców w budowiekapitału” – wykład: dr Bartosz Banduła, Dziekan Wydziału Zarządzania, Finansówi Informatyki WSZiB w Krakowie.

II – TRADYCJE RZEMIEŚLNICZE KRAKOWA
Rozwój i osiągnięcia krakowskiego rzemiosła- inspiracją do rozbudzeniazainteresowania artystycznym wzornictwem, kunsztem wykonawczym oraz zamiłowaniemdo pięknych przedmiotów – moderator Aleksandra Rzońca – Dyrektor Akademii Żakowskiej.

• „Piękno złotniczego dzieła” –   Magdalena Maślarz – Szkoła złotnictwa  i technik  biżuteryjnych XERION
  • „Złote czasy krakowskiego drukarstwa” –  Aleksandra Rzońca, dyrektor AKADEMII ŻAKOWSKIEJ
  • „Kunsztowne oprawy – artyzm „opakowania” –  dr Szymon Sułecki, Szkoła Kaligrafii i Archiwum OO. Karmelitów na Piasku.