Jak nie zostać Syrenką?

Jak nie zostać Syrenką?
12 sty '23

Jak co roku uczestniczymy w akcji, wyróżniając się wśród Uczelni z Krakowa. Większość studentów i pracowników WSZIB to kobiety. Ich zdrowie i pomyślność leży nam na sercu — mówi Prof. Włodzimierz Roszczynialski, Rektor WSZIB.

19 stycznia w związku z Międzynarodowym Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy zaprosiliśmy studentki WSZiB na spotkanie pt. Jak nie zostać syrenką? Spotkanie poprowadziła Karolina Sztyler – founderka projektu Go Healthy Girl i promotorka zdrowia.

Rak szyjki macicy stanowi drugą co do częstości przyczynę zgonów wśród kobiet z powodu chorób nowotworowych, a także jest drugim na świecie co do częstości występowania rakiem wśród kobiet.

Uczestniczki spotkania mogły dowiedzieć się, czym jest badanie cytologiczne, kiedy warto zacząć je wykonywać oraz jak przygotować się do takiego badania. Obalone zostały mity dotyczące wirusa HPV czy szczepień.