Inauguracja XV edycji Podyplomowych Studiów Administracji Europejskiej

8 lis '09

6 listopada 2009 r. odbyła się inauguracja Jubileuszowej XV edycji Podyplomowych Studiów Administracji Europejskiej „Zarządzanie funduszami unijnymi”. Celem Studiów jest przekazanie praktycznych umiejętności w zakresie przygotowania wniosków o dotacje z UE oraz zarządzania projektami unijnym.
W trakcie uroczystości Rektor WSZiB prof. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski wskazał na zaangażowanie Uczelni w realizację misji szkoleniowej i współpracę z instytucjami rządowymi i samorządowymi . Prorektor WSZiB dr Paweł Kawa przedstawił program Studiów oraz wskazał na główne założenia metodologiczne, podkreślając znaczenie kształcenia kadr zdolnych do efektywnej absorpcji funduszy unijnych.
Wykład inauguracyjny nt Koordynacji polityki europejskiej w Polsce wygłosił Dyrektor Departamentu Komitetu Europejskiego Rady Ministrów Pan Sebastian Barkowski.