Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023

Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023
3 paź '22

W dniu 30 września w murach naszej Uczelni odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23, która rozpoczyna 28 rok funkcjonowania Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. To niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej społeczności akademickiej jest podkreśleniem tradycji i etosu uczelni wyższych.

Nowy rok akademicki otwiera szczególny okres w życiu naszej społeczności – inaugurujemy bowiem studia aż na siedmiu kierunkach, w tym dwóch magisterskich – co szczególnie podkreślał Rektor WSZiB prof. zw. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski.

Przesłanie dla uczelni wyższych w związku z rozpoczęciem roku akademickiego przesłał Prezydent RP Pan Andrzej Duda (treść przesłania znajduje się pod tym linkiem)

Wykład inauguracyjny wygłosiła Pani dr Magdalena Kowalska-Musiał – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych, a swoje przesłanie na nowy rok akademicki skierował również do nas Minister Edukacji i Nauki – prof. Przemysław Czarnek (treść listu znajduje się pod tym linkiem).

Uroczystość była również transmitowana on-line, a jej nagranie dostępne jest pod linkiem: https://youtu.be/BN3I02TafTY.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia, która jest dostępna na naszym Facebooku.