greenpower z WSZIB – stop dla smogu

greenpower z WSZIB – stop dla smogu
30 sty '19
7 lutego 2019r. na Placu Wolnica studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości, zorganizowali dla mieszkańców Krakowa ekologiczny happening, którego celem była edukacja i wsparcie lokalnej społeczności w walce ze smogiem.
Kraków to jedno z miast w Polsce, w którym problem smogu jest szczególnie dokuczliwy. W okresie zimy prawie codziennie dochodzi do sytuacji w której dopuszczalne normy jakoci powietrza są wielokrotnie przekroczone.

W trakcie spotkania studenci rozdawali mieszkańcom rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze.

Mała roślina, wielka sprawa – to hasło przewodnie akcji.

W trakcie happeningu studenci zbierali podpisy pod petycją. Inicjatywa ta miała na celu,
zmobilizowanie władz Miasta do wprowadzenia ograniczeń na wjazd do ścisłego centrum Krakowa. Chcielibyśmy aby tylko pojazdy elektryczne oraz te, które spełniałyby
normy UE dotyczące emisji spalin mogłyby poruszać się swobodnie po Starym Mieście. Podobne rozwiązanie zastosowano w Berlinie, gdzie do centrum miasta mogą wjechać tylko pojazdy posiadające specjalną plakietką ekologiczną Umweltzone.
Wprowadzenie zielonych stref wpłynęłoby na redukuje emisji szkodliwych spalin w ścisłym centrum miasta oraz ochroniło mieszkańców przed smogiem.

Happening studentów WSZiB miał otwarty charakter.

Więcej na FACEBOOK

GaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleria