Gala Sportu Akademickiego

///
4 lis '10

Medale, puchary, dyplomy z rąk ministra sportu prof. Adama Giersza, wiceministra szkolnictwa wyższego prof. Witolda Jurka, prezesa ZG AZS prof. Marka Rockiego a także rektora Pedagogium prof. Marka Konopczyńskiego odbierali m. in. przedstawiciele uczelni przodujących w rozgrywkach prowadzonych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski; medaliści Akademickich Mistrzostw Świata oraz najlepsi trenerzy.
Pozycję lidera wśród uczelni biorących udział w akademickiej rywalizacji zachował Uniwersytet Warszawski. Przedstawiciele stołecznej uczelni odebrali – oprócz medali i dyplomów – puchary wręczone przez przedstawicieli ministerstw. AZS WSZiB w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 80 miejscu na 220 sklasyfikowanych uczelni.

W klasyfikacjach według typów uczelni niespodzianek nie było. Zwycięzcami tegorocznych klasyfikacji były – z małymi zmianami – uczelnie, które stanęły na podium w zeszłym roku. Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego WSZiB zajął bardzo wysokie- XI miejsce na ponad sto uczelni w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski Wyższych Szkół Niepublicznych. To nasz ogromny sukces i awans o dziewięć oczek od roku ubiegłego.  Delegatami na Galę Sportu Akademickiego była Prezes AZS WSZiB Diana Otto oraz Vice prezes Aleksandra Kania.


Skip to content