Dużo śmiechu…jednym słowem studencka atmosfera! Smocza Łódź AZS WSZiB

///
20 maj '10

Czas Juwenaliów dobiegł końca! Uwieńczeniem studenckiego maratonu imprez, koncertów i grillów był I Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi (16.05.2010), który niestety przez „szklaną pogodę” nie odbył się na łodziach tylko na… ergometrze wioślarskim!

Patronat honorowy nad zawodami objął JM Rektor prof. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski, który niestety nie mógł wziąć udziału w imprezie z powodu odwołania łodzi rektorskiej.

Nasza WSZiB’owska drużyna w składzie: Diana Otto (kapitan drużyny), Mariusz Moniowski , Jan Skulicz, Dariusz Batycki, Głuszek Mirosław, Jakub Aksamit, Kamil Brałkowski, Martin Jasikowski, Łukasz Sordyl oraz Michał Wąsowicz po sobotnich treningach na wodzie stanęła na wysokości zadania i „poszła na całość”.
Była to pierwsza impreza, która w jednym miejscu zgromadziła reprezentacje niemal wszystkich krakowskich uczelni wyższych! Pozostaje pogratulować organizatorom niebywałego sukcesu, a zawodnikom ambicji i ducha walki. W skali oceny imprezy od jeden do dziesięć wszyscy studenci wystawili „jedenastkę” –  a ospali, którzy na zawody nie dotarli powinni sobie pluć w brodę!

Po podsumowaniu zawodów nasza drużyna uplasowała się w „pierwszej dziesiątce” – na dziesiątym miejscu, lecz jednak nie ostatnim. Podium zostało obstawione przez faworytów i pretendentów do pucharu – czyli 1. AGH, 2. Politechnikę Krakowską, 3. Krakowską Akademię. Nagrodą główną był puchar w kształcie smoka zaprojektowany i wykonany przez studentów Wydziału Odlewnictwa AGH.