16 dni akcji w ramach kampanii „Orange the World”

///
16 dni akcji w ramach kampanii „Orange the World”
29 lis '23

W dniu 25 listopada rozpoczęła się kampania „Orange the World”, która potrwa przez 16 dni, aż do 10 grudnia. W Polsce kampania nosi nazwę „Orange Day” i jest prowadzona przez Międzynarodową Organizację Soroptimist International. Honorowym patronem tej akcji został prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski.

WSZiB od początku działania Krakowskiego Koła Soroptymist czynnie włącza się w akcje prowadzone przez tę organizację.

Głównym motywem kampanii jest „Przemocometr”, który ma na celu zwrócenie uwagi na różnorodne formy przemocy oraz pomoc w sytuacjach kryzysowych, zarówno dla siebie, jak i dla innych.

„Przemocometry” będzie można znaleźć w niektórych oddziałach Biblioteki Krakowa. Będą również rozdawane na ulicach, a także przed spektaklami w Teatrze Bagatela. 2 grudnia organizatorzy pojawią się przed Galerią Krakowską, gdzie chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

W geście solidarności z kobietami – ofiarami przemocy, 25 listopada kładka im. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach zostały rozświetlone na pomarańczowo. Pierwszy Krakowski Klub Soroptimist International przygotował również krótkie spoty promujące kampanię, które są udostępniane na ich profilu na Facebooku.

Bądźmy solidarni w naszym sprzeciwie wobec przemocy, której doświadczają kobiety i dziewczęta. Powiedzmy razem: STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET! A także: SOROPTYMISTKI PRZECIWKO PRZEMOCY DOMOWEJ!

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie soroptimist.krakow.pl


Skip to content