Młodzi w działaniu

Młodzi w działaniu
19 paź '21

25 października Uczniowie szkół średnich z Krakowa, Wieliczki czy Skawiny zabrali głos w debacie pt. „Młodzi w działaniu”, w ramach wydarzenia – UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Na debatę przeprowadzoną w formie webinaru zaprosiliśmy młodzież, która dyskutowała na temat zrównoważonego rozwoju, ekologii, inicjatyw lokalnych i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości oraz małopolskie szkoły, przejmują odpowiedzialność za kształtowanie postaw ekologicznych młodego pokolenia. Celem Partnerskich działań w obszarze inicjatywy Urban Talk ma być rozwijanie wrażliwości na problemy środowiskowe, aktywizacja młodzieży oraz budowanie poczucia ich odpowiedzialności za działania w środowisku.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Szkół Partnerskich takich jak:

1. Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce
2. Zespół Szkół Łączności w Krakowie
3. Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie
4. Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie
5. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
6. Zespół Szkół w Proszowicach
7. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie
8. Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie
9. Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie
10. Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

Debatę można obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

Więcej informacji na temat zielonej inicjatywy znajdziecie na stronie www.wszib.edu.pl/urbantalk.