Strona główna

UrbanTalk #wyznaczamykierunekmiasta

UrbanTalk #wyznaczamykierunkimiasta to realizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie cykl wydarzeń poświęconych ekologii i życiu w mieście. 

Celem spotkań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w debatę o kierunku rozwoju Krakowa i jego wpływie na codzienne życie mieszkańców. 

UrbanTalk to panele dyskusyjne, webinary, filmy oraz spotkania edukacyjne z mieszkańcami miasta i dla nich.

Najbliższe debaty

28.10.2021


UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta

Zapraszamy na kolejną debatę UrbanTalk, której tematem będzie kreowanie i realizacja nowoczesnej polityki przestrzennej. Prelegenci wspólnie zastanowią się, jak powinno wyglądać nowoczesne miasto, biorąc pod uwagę światowe trendy w urbanizacji. W czasie debaty goście postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy da się pogodzić sprzeczne interesy w planowaniu przestrzennym oraz czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego są w stanie uchronić tereny zielone w mieście. Eksperci będą debatować nad różnymi pomysłami rozwoju Krakowa oraz zagęszczeniem zabudowy w mieście.

Prelegenci UrbanTalk

Wyznaczamy kierunki MiastaGaleria poprzednich debat

Wydarzenia towarzyszące

Webinar – „Młodzi w działaniu”


Zapraszamy młodzież do rozmowy na temat zrównoważonego rozwoju, ekologii, inicjatyw lokalnych i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wspólnie musimy zadbać o jakość życia oraz zdrowie naszej planety. Młodzi są tymi, którzy będą żyć i ponosić konsekwencje decyzji podejmowanych teraz. To oni teraz przejmują stery nad losem przyszłości. Posłuchajmy ich wizji i oczekiwań, w jakim świecie chcieliby żyć. Niech ich energia da nam motywację do działania i budowania lepszego świata.

Odyseja (2016)


Lato, rok 1946. Rodzina Cousteau - Jacques, jego żona Simone i dwóch synów Philippe i Jean-Michel - mieszka w pięknym domu nad Morzem Śródziemnym. Za dnia nurkują, nocą oglądają gwiazdy. Są w raju na ziemi. Ale Jacques nigdy nie jest do końca zadowolony. Żyje, by doświadczać przygód i wierzy w skuteczność postępu. Wciąż myśli tylko o tym. Z własnym wynalazkiem, akwalungiem, właśnie nabytym statkiem Calypso i załogą żądną przygód jest gotów przepłynąć oceany. 

Daleko od Reykjaviku (2019)


Po tragicznej śmierci męża Inga (Arndís Hrönn Egilsdóttir), prowadząca zadłużoną farmę mleczną rolniczka w średnim wieku, buntuje się przeciwko potężnej lokalnej Spółdzielni. Kobieta próbuje przekonać innych rolników, aby dołączyli do niej w walce z korupcją, ale napotyka wielki opór. Zmusza ją to do konfrontacji z wpływowym przedsiębiorstwem.

Partnerzy