XIII Szkolny Dzień Kariery w Wieliczce

XIII Szkolny Dzień Kariery w Wieliczce
8 mar '24

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości wzięła udział w Szkolnym Dniu Kariery w Wieliczce, organizowanym przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

6 marca w Kampusie Wielickim odbył się XIII Szkolny Dzień Kariery, gdzie prezentowały się zarówno krakowskie uczelnie, jak i pracodawcy z Małopolski.

Uczelnię reprezentował Rektor mgr Krzysztof Roszczynialski natomiast Pani dr Justyna Michniak-Szladerba przeprowadziła prelekcje inaugurującą pt. Matura i co dalej? Jak wybrać dalszą drogę i (sprawnie) dojść do celu”. W ramach prelekcji omówione zostały trudności związane z dokonywaniem wyborów w życiu, a słuchacze zyskali cenne wskazówki dotyczące planowania swojej ścieżki kariery oraz wsparcia, jakie mogą otrzymać. Przeprowadzono również krótkie ćwiczenie z obszaru rozwoju osobistego, które pozwoliło uczestnikom jeszcze bardziej pogłębić swoje umiejętności.

Dodatkowo prelekcje dla uczniów poprowadzili:

• mgr Kamil Kowalik – „Jak zacząć? Wykorzystaj aktywne metody  poszukiwania pracy”.
  • lic. Agnieszka Szafarska – „Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym typem osobowości jesteś?”

Uczelnię przy stoisku reprezentowali studenci, którzy odpowiadali na liczne pytania uczestników wydarzenia.