Wizyta Duńczyków w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości

14 paź '03

W dniu 7 października WSZiB miała okazję gościć grupę 31 młodych duńskich studentów, pełnych pomysłów i chęci poznania Krakowa i naszej uczelni. W ramach programu nauczania studenci duńscy wybierają sobie kraj w Europie, miasto i uczelnię, którą chcieliby poznać. Spośród wielu państw, miast, szkół to właśnie Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości została wybrana. Grupa wraz z dwoma opiekunami miała okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanej lekcji języka angielskiego z zakresu integracji i różnic kulturowych aktywnie biorąc udział w zajęciach. Dzięki takiej formie poznania zarówno Duńczycy, jak i studenci WSZiB mogli się sporo dowiedziec o zwyczajach panujących w obydwu krajach, systemie edukacji, sposobach spędzania wolnego czasu czy planach na przyszłość. Duże wrażenie na studentach wywarł także system SUSZI oraz zaplecze IT.