Pomoc psychologiczna – gabinet

1 kwi '11

„Chciałem zmienić świat. Doszedłem jednak do wniosku, że mogę jedynie zmieniać samego siebie”
Aldous Huxley
16 marca br. rozpoczął swoją działalność gabinet pomocy psychologicznej dla Studentów WSZiB, który oferuje psychoterapię i pomoc psychologiczną opartą na koncepcji Gestalt. W koncepcji terapii Gestalt zawiera się pojęcie osobistego rozwoju i poszerzenie ludzkiego potencjału. Terapia ta kładzie nacisk świadomość aktualnego doświadczenia „tu i teraz” w którym zawiera się ewentualność ujawnienia dawnego przeżycia oraz na emocjonalne i cielesne odczuwanie. W tym rodzaju terapii nie chodzi o to, by rozumieć, analizować lub interpretować wydarzenia, zachowania czy uczucia a o uzyskanie ogólnej świadomości o naszym sposobie funkcjonowania, twórczych procesach, integrowaniu obecnego doświadczenia oraz o unikach i mechanizmach obronnych. Jest jedną ze skutecznych metod poszukiwania osobistej prawdy o nas samych, naszych relacjach, życiu i funkcjonowani u. Jest to metoda dzięki której możemy wzrastać, rozwijać się, nabierać osobistej mocy, stawać się osobami bardziej autentycznymi, żyjącymi pełniej i w sposób bardziej prawdziwy.
„Ja robię swoje i ty robisz swoje.
Ja nie jestem na tym świecie po to, żeby spełniać twoje oczekiwania,
a ty nie masz obowiązku spełniania moich oczekiwań.
Ty jesteś ty, a ja jestem ja.
Jeśli się spotkamy – to wspaniale.
Jeśli nie – to trudno”.
Fritz Perls
Terapia Gestalt mówi o tym, że potrzeba wsparcia i pomocy leży w naturze człowieka,
W gabinecie przyjmuję w środy i niedziele po południu po wcześniejszym zapisaniu się przez SUSZI. Wizyty –  konsult acje i terapia dla studentów WSZiB jest nieodpłatna.
Zapraszam
Joanna Dreżewska