Marketplace – wyniki I etapu rozgrywki

30 maj '09

29 maja 2009 zakończył się pierwszy etap Trzeciej Edycji Polskiej Rozgrywki Marketplace &8211; konkursu, który na stałe wpisuje się w życie uczelni wyższych w Polsce. Wyniki pierwszego etapu:Pięć najlepszych zespołów z najwyższymi wynikami w Skumulowanej Zrównoważonej Karcie Wyników wyłonionych podczas pierwszego etapu rozgrywki to:1. Jakub Fic, Stanisław Kania, Karol Drzymała &8211; reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie &8211; wynik: 23683,4272. Maciej Kubiński, Michał Miśko, Krzysztof Zawadzki, Michał Wiernicki &8211; reprezentujący Akademię Leona Koźmińskiego &8211; wynik: 18185,4873. Dawid Gawron, Łukasz Janarek, Aleksander Herok – reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie &8211; wynik: 15967,0524. Mikołaj Zakrzewski, Jan Łuszpianko, Paulina Piątkowska, Ban Dpp – reprezentujący Akademię Leona Koźmińskiego &8211; wynik: 10407,6625. Bartłomiej Róg, Marcin Dziuba, Krzysztof Szklanny, Michał Kanach &8211; reprezentujący Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie &8211; wynik: 9002,523Wszystkim uczestnikom rozgrywki dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy awansu do finału i zapraszamy do Poznania!Tegoroczna rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą bardzo wysokie wyniki zarówno finalistów, jak i pozostałych zespołów. Do ostatniego kwartału gry rozstrzygała się kwestia wyników końcowych, a zespoły zajmujące kolejne miejsca przegrały niewielką różnicą punktów.Przypominamy, że konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie rozgrywki 40 4-osobowych zespołów studenckich z uczelni w całej Polsce konkurowało on-line na 10 wirtualnych rynkach. 5 najlepszych drużyn z najwyższymi wynikami w Skumulowanej Zrównoważonej Karcie Wyników zostało zaproszonych do udziału w dwudniowym finale, który odbędzie się na 8-9 czerwca w Poznaniu. W tegorocznej rozgrywce rywalizowało 40 zespołów reprezentujących uczelnie z całej Polski, między innymi:Akademię Ekonomiczną w KatowicachAkademię Górniczo-Hutniczą w KrakowieAkademię Leona Koźmińskiego Politechnikę BiałostockąPolitechnikę Gdańską Politechnikę PoznańskąSzkołę Główną Handlową w WarszawieŚląską Wyższą Szkołę Zarządzania w KatowicachUniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we WrocławiuUniwersytet RzeszowskiUniwersytet WarszawskiUniwersytet ZielonogórskiWyższą Szkołę Administracji Publicznej w BiałymstokuWyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w RzeszowieWyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w KrakowieNajświeższe wiadomości o konkursie są na bieżąco zamieszczane na stronie Symulacji Marketplace http://www.marketplace.plOprócz konkursu krajowego, organizowane są Międzynarodowe Konkursy Marketplace. Zespoły reprezentujące Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie dwukrotnie zajęły pierwsze miejsce, pokonując konkurentów z całego świata. W dotychczasowych 27 edycjach światowych rozgrywek Marketplace wzięły udział zespoły z Argentyny, Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Węgier, Indii, Włoch, Holandii, Nowej Zelandii, Peru, Polski, Tonga, Rosji, Słowacji, Hiszpanii, Tajwanu, Turcji, oraz Stanów Zjednoczonych.Symulacja biznesowa Marketplace pozwala na zdobycie praktycznego doświadczenia, którego nie dają żadne podręczniki!