KAMPANIA ORANGE THE WORLD!

///
KAMPANIA ORANGE THE WORLD!
25 lis '22

W dniu 25 listopada 2022 po raz czwarty w Krakowie startuje kampania ORANGE THE WORLD – STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET, organizowana i promowana przez Kluby zrzeszone w Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International (MOSI).

WSZiB od początku działania Krakowskiego Koła Soroptymist czynnie włącza się w akcje prowadzone przez tę organizację.

Kampania trwać będzie 16 dni do 10 grudnia 2022, a kolorem kampanii jest POMARAŃCZOWY, dlatego też często tych 16 dni nazywanych jest ORANGE DAYS. W tym roku podobnie jak i w ubiegłym Honorowy Patronat nad kampanią społeczną ORANGE THE WORLD STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET w Krakowie objął Prezydent Jacek Majchrowski.

W ramach tego Patronatu w dniu startu kampanii tj. 25 listopada oraz w dniu zakończenia kampanii tj. 10 grudnia na kolor pomarańczowy podświetlone zostaną: Tauron Arena, Kładka Bernatka oraz Estakada Wielicka-Lipska. Pierwszy Krakowski Klub Soroptimist International przygotował także krótki spot reklamujący kampanię – spot ten będzie wyświetlany na klubowym Facebooku. Dodajmy, że przez pierwsze 7 dni kampanii spot ten będzie emitowany również w 28 autobusach MPK losowo wybranych linii.

Bądźmy solidarni w naszym sprzeciwie wobec przemocy, której doświadczają kobiety i dziewczęta, zwłaszcza w krajach gdzie toczą się konflikty zbrojne. Powiedzmy razem: STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET! A także: SOROPTYMISTKI PRZECIWKO PRZEMOCY DOMOWEJ!


Skip to content