Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
22 sty '24

24 stycznia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości odbył się wykład pt. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni w ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem to jeden z największych programów edukacji ekonomicznej w Polsce – realizowany na podstawie porozumień podpisanych z ponad 120 uczelniami. Skierowany jest do studentów, doktorantów, kół naukowych, samorządów studenckich, pracowników dydaktycznych oraz naukowych.

Spotkanie pt. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni poprowadził  Mateusz Zając – Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej. Prezentacja  dotyczyła zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni od strony użytkownika, szczególnie w zakresie korzystania z mediów społecznościowych, bankowości internetowej oraz urządzeń mobilnych. Poruszone zostały również zagadnienia dotyczące ochrony tożsamości i danych osobowych w Internecie.