AZS WSZiB w rankingu małopolskim

///
24 cze '10

Nasza załoga AZS WSZiB uplasowała się na 9 miejscu w Małopolsce w klasyfikacji generalnej Małopolskiej Ligi Akademickiej z wynikiem 124 punktów, to aż o 30 pkt. więcej niż w roku ubiegłym! To olbrzymi sukces pamiętając o tym, iż jesteśmy najmniejszym biorącym czynnie udział w lidze klubem.

Wyprzedziliśmy m.in. UJ Collegium Medicum oraz zdobyliśmy taką samą ilość punktów co Krakowska Akademia, która uplasowała się na 8 miejscu (regulamin rozstrzygnął o tym, która drużyna zajmie 8 miejsce).  Przypominamy jednak o tym, iż AZS WSZiB w Generalnej Klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski zajął 54 miejsce natomiast Krakowska Akademia zakończyła sezon na 107pozycji. W klasyfikacji ogólnopolskiej uczelni niepublicznych ZAJELIŚMY 6 MIEJSCE. Nigdy jeszcze nie wzięliśmy udziału w tak wielu dyscyplinach. Nasza drużyna to ponad 100 sportowców biorących udział w zawodach, kiedy najlepsze kluby w Małopolsce mają armię 800 zawodników oraz własne obiekty sportowe.

Warto przypomnieć nasze spektakularne sukcesy, jak m.in. podium w MLA w snowboardzie i dużą frekwencję w biegach przełajowych czy kolarstwie górskim! Drużyny kobiet w tenisie ziemnym oraz wspinaczce otrzymają stypendia sportowe za zajęcie 4 miejsca w Małopolsce.

Wakacje w trakcie, wszyscy ćwiczą sylwetki przed plażowaniem – więc zapraszamy zaraz po wakacjach do naszych sekcji w celu podtrzymania formy, poznania nowych ludzi, osiągnięcia sukcesów sportowych i zdobycia wysokiego stypendium sportowego!