AZS- Srebro oraz Brąz dla snowboardzistów WSZiB na MLA

///
28 sty '11
AZS WSZiB na podium! Srebro oraz Brąz dla snowboardzistów WSZiB na MLA
W połowie stycznia 2011 odbyła się kolejna rozgrywka Małopolskiej Ligi Akademickiej w snowboardzie i nartach. Pierwszy dzień zaskoczył nas świetną pogodą i… rewelacyjnie przygotowanym slalomem gigantem. Nawet w Akademickich Mistrzostwach Polski pozazdrościli by takiego slalomu! Wszystko dzięki przygotowaniom AZS Kraków i obsłudze stacji Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach oraz obsługą stoku na Długiej Polanie w Nowym Targu.
 
Wróćmy jednak do zawodów…
Nasza WSZiBowska damsko-męska drużyna od samego początku zadawała sobie pytanie, „czy wróci z tarczą czy na tarczy?” Albo wielka wygrana, albo porażka… nic z tych rzeczy. Wygraną jak zwykle zaklepał sobie AWF – wśród kobiet na snowboardzie wystawiając Jagnę Marczułajtis-Walczak. Nasze dzielne Studentki(Karolina Zapała, Aga Percz, Kinga Mikoś, Beata Haniaczyk i Karolina Talaga) spisały się na medal… brązowy! zajmując trzecie miejsce w snowboardowym slalomie gigancie – uległy tylko krakowskiemu AWF i UJ! W drugim dniu na slalomie dziewczyną poszło nieco gorzej i uplasowały się na czwartym miejscu. Nasi mężczyźni (Tomek Tylka, Darek Batycki, Wąsowicz Michał, Maciek Miętus, Jasiek Skulicz, Michał Karcz) polegli w pierwszy dzień w walce o trzecie miejsce na podium przegrywając zaledwie 1 punktem z UJ i 2 punktami z UEK… Uznając wyższość rywali dali im niecałe 24h radości – odgrywając się dzień później na slalomie w Nowym Targu i zajmując /UWAGA/ drugie miejsce drużynowo!
 
Osobom chętnym do rywalizacji na deskach i nartach przypominamy, iż już w marcu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Zakopanem! Warto spróbować swoich sił i zdobyć stypendium sportowe! 🙂

Więcej jak zawsze na www.azs.wszib.edu.pl oraz facebook ku.azs

Gratulujemy snowboardzistom, narciarzom oraz Trenerowi!


Skip to content