Stypendium Rektora

Zasady przyznawania na I roku studiów pierwszego stopnia (licencjackich/inżynierskich):

• Przeznaczone dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
  • Stypendium Rektora otrzymuje student, który został przyjęty na I rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego i który jest:
    • laureatem olimpiady międzynarodowej albo laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego, o których mowa w przepisach o systemie oświaty;
    • medalistą co najmniej współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski w danym sporcie, o którym mowa w przepisach o sporcie.
  • Przyznawane jest na okres semestru.
  • Świadczenie przyznaje się na pisemny wniosek studenta.
  • Szczegółowe zasady określa Regulamin świadczeń dla studentów WSZiB w Krakowie.

WNIOSEK stypendium Rektora I rok studiów Pierwszego Stopnia

Zasady przyznawania na II, III i IV roku studiów pierwszego stopnia (licencjackich/inżynierskich), oraz I i II roku studiów drugiego stopnia (magisterskich):

• Przeznaczone dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
  • Stypendium Rektora może otrzymać student, który:
    • uzyskał wyróżniające wyniki w nauce, lub
    • uzyskał osiągnięcia naukowe lub artystyczne, lub
    • uzyskał osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym.
  • Stypendium może otrzymać maksymalnie 10% studentów na danym kierunku studiów.
  • Przyznawane jest na okres semestru studentom, którzy uzyskali zaliczenia i zdali egzaminy w regulaminowym terminie.
  • Świadczenie przyznaje się na pisemny wniosek studenta.
  • Stypendium przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia, jednolitych studiach magisterskich, jednak nie dłużej niż przez okres 6 lat.
  • Nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:
    • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
    • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia,
    • uzyskany za granicą.

WNIOSEK stypendium Rektora II, III, IV rok studiów pierwszego stopnia oraz studia drugiego stopnia

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

lub sprawdź dział rekrutacji