Krwiobieg miasta. Zrównoważony transport czy priorytety dla komunikacji zbiorowej lub innych środków transportu.

Krwiobieg miasta. Czyli wszystko o transporcie w Krakowie – 26 maja odbyła się ostatnia przed wakacjami debata w ramach wydarzenia UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta.

26 maja o 19.00 w Hevre odbyła się kolejna debata z cyklu UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta pt. ”Krwiobieg miasta. Zrównoważony transport czy priorytety dla komunikacji zbiorowej lub innych środków transportu”. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości zaprosiła do dyskusji: Pawła Obrzut Zastępcę Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dr inż. Marka Bauer Prorektora ds. studenckich z Politechniki Krakowskiej, Łukasza Gryga Dyrektora Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Krakowa, Daniela Wrzoszczyk Dyrektora Biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska oraz Marcina Hyła Wiceprezesa ogólnopolskiego stowarzyszenia Miasta dla Rowerów.

Jak podkreślają organizatorzy cyklu UrbanTalk, miasto jest złożonym organizmem, który bez sprawnego transportu i dobrze zaplanowanej sieci ulic nie może prawidłowo funkcjonować. Kraków wciąż się rozwija, przybywa mieszkańców, codziennie wjeżdża tu wiele osób z gmin ościennych do pracy czy szkoły. To generuje szereg problemów do rozwiązania oraz reagowania na rosnące potrzeby mieszkańców miasta i aglomeracji. Trzeba też dostosować transport do wyzwań związanych z ekologią. Granice Krakowa i gmin ościennych mocno się zacierają, stworzenie zintegrowanego transportu zbiorowego wydaje się nieuniknione.

Spotkanie poprowadziła aktywistka Izabela Chyłek, Radna Edyta Kruk oraz dr Borys Makary Wicekanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości.

Debata była transmitowana na Facebooku i YouTube Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Mieszkańcy mogli włączyć się w debatę poprzez zadawanie pytań online.