Upowszechnianie projektu

///

Informacje o realizacji programu Erasmus+ w r.a. 2014/2015 w Roczniku WSZiB na 2015 rok
 
Program Erasmus+ zapoczątkował owocną współpracę z University of Seville
 
Dzięki możliwościom jakie stwarza program Erasmus+ kadrze dydaktycznej (wyjazd za granicę w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych, nawiązanie nowych kontaktów) możliwe było zacieśnienie dotychczasowej współpracy z wieloletnim partnerem programu Erasmus –  University of Seville,
Hiszpania.

W roku akademickim 2014/2015 Pani dr Maria Jose Escalona Cuaresma – Kierownik grupy IWT2 oraz Zastępca Dyrektora ds. kontaktów międzynarodowych i z przedsiębiorstwami została recenzentem zeszytu naukowego WSZiB Zeszytnaukowy.pl. Dodatkowo Pani Escalona Cuaresma prowadzi zajęcia dla studentów WSZIB w języku angielskim Advanced Software Engineering in practice. Z uwagi na to, iż Pani doktor jest szefową grupy naukowców, do WSZiB przyjechał również jeden z członków grupy Pan dr Francisco José Domínguez Mayo, który prowadził przedmiot A practical experience of NDT. Ze strony WSZiB, Pan dr inż. Tomasz Wojdyński – Dyrektor Działu IT, rozpoczął aktywną współpracę z Uniwersytetem w Sewilli, przygotowując pierwszą publikację naukową wspólnie z naukowcami z Hiszpanii oraz materiały elearningowe w wersji pierwszej dotyczące metody NDT, która dotyczy zagadnień z zakresu Inżynierii oprogramowania. Dodatkowo Pan dr inż. T. Wojdyński został recenzentem materiałów zgłoszonych na konferencję organizowaną przez Uniwersytet z Sewilli. Współpraca obu uczelni wykracza również poza ramy szkoły. Pani Dr Escalona Cuaresma dzięki kontaktom z WSZiB wzięła udział w projekcie realizowanym na terenie Polski prowadzanym przez kooperującą z WSZiB Fundacją Rozwoju Podhala- projekt dofinansowany z środków UE: Odnawialne Źródła Energii i ich wykorzystanie w Małopolsce z uwzględnieniem biomasy.

 
 
 
Program Erasmus+ obecny w partnerskich szkołach średnich!

Koordynator Programu Erasmus+ wraz z Biurem Promocji i Przedsiębiorczości WSZiB realizuje od semestru letniego r.a. 2016/2017 kampanię upowszechniającą rezultaty programu Erasmus+ w partnerskich szkołach średnich na terenie Małopolski. Plakaty wraz z ulotkami promującymi program zostały dostarczone do szkół średnich gdzie są na stałe obecne. Wolontariusze WSZiB odwiedzają szkoły średnie, gdzie informują młodzież o możliwościach jakie daje program oraz korzyściach płynących z wyjazdów stypendialnych za granicę.

plakat

ulotka

 
 

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz się

lub sprawdź dział rekrutacji