SUSZI-WAP – pomoc

///

Serwis przeznaczony jest dla studentów i pracowników Wyższej Szkoły Zarzadząnia i Bankowości w Krakowie. Opisano tu kilka porad dotyczących korzystania z systemu aby ułatwic Państwu zapoznanie sie z nim.

W związku z rożnorodnością urządzeń mobilnych (rożne wielkości i rozdzieczości wyświetlacza, kolorowy lub czarnobialy, rożne ilości przycisków i sposobów nawigacji) serwis ten inaczej wyglada na rożnych urządzeniach.

Oczywiste jest to, iż rożnic się będzie sposób w jaki prezentuje się serwis ten na dużym i czytelnym ekranie najnowszego komunikatora Nokii od sposobu wyświetlenia go przez starą komórkę z monochromatychnym wyświetlaczem i nienajnowszą przeglądarką WAP.

Podstawowymi wymaganiami srzętowymi jest posiadanie przez urządzenie mobilne przegladarki WAP i wystarczającej ilości pamięci cache.
Wymagania te spełnia zdecydowana większość urządzeń mobilnych, np. telefonów komórkowych będacych obecnie na rynku.

Na każdym widzianym przez Państwa ekranie systemu znajduje sie ikona pomocy.

Do nawigacji za pomocą telefonu komórkowego służą klawisze strzałek, zazwyczaj umieszczane pod wyświetlaczem telefonu. Za ich pomocą wybieramy interesujace nas opcje lub linki. Wybór akceptujemy klawiszem OK. Jest to przeważnie klawisz umieszczony po lewej stronie zaraz pod ekranem telefonu.

Jeżeli chcemy szybko cofnąć się o jeden ekran, przeważnie uzywamy do tego klawisza NO (klawisz odrzucający połączenie)

Jeżeli telefon nie udostępnia opcji szybkiego powrotu na poprzedni ekran za pomocą klawisza NO można to uczynić za pomocą systemu. W menu przeglądarki, które wywołujemy jednym z klawiszy funkcyjnych telefonu znajdują się potrzebne do tego opcje. Wspomniany klawisz funkcyjny znajduje się zazwyczaj pod przyciskiem OK lub gdzieś w jego pobliżu zaraz pod ekranem telefonu.

Rownież w menu przegladarki znajdują się inne pożyteczne opcje takie jak szybkie wylogowanie czy powrót do strony głównej.
W systemie wystepują listy wyboru. Aby dokonać wyboru opcji należy wybrać listę za pomocą klawiszy nawigacyjnych (strzałek) i nacisnać przycisk OK.

W ten sposób rozwijamy listę wyboru. Po rozwinięciu listy woboru za pomocą klawiszy nawigacyjnych wybieramy potrzebną nam opcje i naciskamy klawisz OK.

W systemie istnieje możliwość wyłączenia grafik, co sprawia, że może być on obsługiwany przez starsze telefony z monochromatycznymi wyswietlaczami. Opcja wyłączenia prezentacji grafik znajduje się w menu przeglądarki.
Na telefonach typu smartphone i urządzeniach PDA opisywane wyżej przyciski pojawiające się w menu przeglądarki wystepują jako normalne przyciski widoczne na ekranie ze względu na znacznie większą rozdzielczość ekranu

Wszelkie uwagi i pytania odnośnie systemu prosze kierować na adres: rupala@o2.pl
Postaram sie odpowiedzieć na każde pytanie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content