Dzień otwarty

///
Serdecznie zapraszamy maturzystów, a także Waszych młodszych kolegów, nauczycieli i rodziców na:

DZIEŃ OTWARTY WSZiB w Krakowie

Wiedza i dobra zabawa!

7 marca 2019r.

al. Kijowska 14

Wybierz (bezpłatne) zajęcia, na które chcesz przyjść:

Czwartek, 7 marca 2019

czas

13K
5K
6K
7K
311K
9.00-
9:30
Powitanie i przedstawienie oferty WSZiB –
JM Rektor, prof. zw. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski, s.13K
9:40-
10:30
Rekrutacja to poważna sprawa, czyli co można, a czego nie wypada podczas interview?
Magdalena Knapik-Woch
Nie myśl o białym niedźwiedziu
dr Justyna Michniak-Szladerba
brak miejsc
Komunikacja interpersonalna, czyli jak komunikować się z innymi ludźmi
dr inż. Dominika Woźny
Opowiedz mi swoją prawdziwą historię
dr Magdalena Kowalska-Musiał
„Savoir-vivre rekrutacji” czyli jak nie stracić szansy na podjęcie wymarzonej pracy.
mgr Agnieszka Mazurek
zapisz się za pomocą maila:
k.kowalik@wszib.edu.pl
10:50-
11:40
Autoprezentacja– efektywne zarządzanie informacją o sobie, czyli krótka lekcja budowania pozytywnego wizerunku w oczach innych ludzi.
Magdalena Knapik-Woch
Dane w chmurze- jak zacząć?
mgr inż. Tomasz Libera
Poznaj klucz do komunikacji z każdym człowiekiem.
mgr Elżbieta Michalska
brak miejsc
Potok słów. Warsztaty z komunikacji werbalnej
dr Justyna Michniak-Szladerba
brak miejsc
Odczarujmy rolę „Managera”. Świadome wybory na drodze do sukcesu zawodowego.
mgr Agnieszka Mazurek
zapisz się za pomocą maila:
k.kowalik@wszib.edu.pl
12:00-
12:50
Odkryj swoje silne strony, czyli prosta recepta na doskonałe CV
Magdalena Knapik-Woch
Czy faktycznie grafik płakał jak projektował?
mgr Karolina Ochała
Wygraj z tremą! Jak przełamać lęk przed wystąpieniami publicznymi.
dr inż. Dominika Woźny
Wizerunek osoby i brandu czy to jest to samo?
dr Magdalena Kowalska-Musiał
Indeksy i plany zapytań w SQL Server.
mgr inż. Tomasz Libera
zapisz się za pomocą maila: k.kowalik@wszib.edu.pl

Uwaga! W tym dniu zapisy 0 zł!
Można rezerwować miejsce bez świadectwa maturalnego!
Więcej informacji:

dzienotwarty@wszib.edu.pl
k.kowalik@wszib.edu.pl (gdyby były problemy z zapisaniem się, proszę pisać tutaj)
Ilość miejsc ograniczona!

Nasi wykładowcy:

Magdalena Knapik-Woch
Z zamiłowania do pracy z ludźmi: trener, szkoleniowiec, projektant kariery/biznes konsultant, specjalista ds. szkoleń. Doradca Zawodowy. Absolwentka wydziału Zarządzania i Marketingu oraz Studiów Podyplomowych o specjalizacji – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi WSZIB w Krakowie. Na stałe związana ze Studenckim Kołem Naukowym Negocjacji BATNA działającym przy WSZIB w Krakowie. Certyfikowany projektant kariery/ biznes konsultant metodologii Akademii Career Design. Specjalista ds. personalnych.
mgr Elżbieta Michalska
Absolwentka Politechniki Krakowskiej, Wydziału Chemii i Technologii Nieorganicznej. Prowadzi Akademię Stylu, która powstała w 2017 r na bazie jej 20 letniego doświadczenia zawodowego. Przeprowadziła ok. 1 000 godzin szkoleniowych. Posiada dyplom Mistrza Wizażu wydany przez Cech Rzemiosł Artystycznych. Jest autorką międzynarodowego programu szkoleniowego kreowania wizerunku osób słabo i niewidzących. Ukończyła szkolenia m.in. w zakresie kreowania wizerunku, budowania relacji, budowania zespołów i zarządzania w Procter&Gamble, Beauty For All Seasons oraz 7 dniowe szkolenie przywódców i liderów w Dallas, USA.

mgr inż. Tomasz Libera
Microsoft Certified Trainer (MCT) z zakresu SQL Server. Dwukrotnie nagrodzony przez Microsoft tytułem MVP (Microsoft Most Valuable Professional) w kategorii Data Platform. Pracuje w WSZiB jako programista baz danych.
Aktywny członek Stowarzyszenia Data Community Poland (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji. Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu Data Platform. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQLSaturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

dr Magdalena Kowalska-Musiał
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pracę doktorską z zakresu marketingu relacyjnego obroniła w 2011r. Wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości. Zainteresowania naukowe dotyczą metodologii badań relacji w nowych uwarunkowaniach rynkowych.

dr inż. Dominika Woźny
Doktor nauk ekonomicznych, Prodziekan Wydziału Zarządzania i Informatyki WSZiB w Krakowie, wykładowca przedmiotów związanych z zarządzaniem i marketingiem. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje głównie wokół zachowań nabywców oraz czynników je kształtujących.

dr Justyna Michniak-Szladerba
Wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Autorka publikacji naukowych z obszaru zarządzania ludźmi oraz pracy doktorskiej na temat kształtowania zachowań etycznych pracowników. Specjalista ds. komunikacji interpersonalnej i zarządzania wizerunkiem.

mgr Agnieszka Mazurek
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Psycholog, analityk, konsultant. Od 15 lat związana z branżą doradztwa personalnego i biznesowego. Posiada doświadczenie w realizacji projektów rekrutacyjnych i doradczych, jak również w analizach i badaniach rynku pracy. W 2016 roku założyła firmę konsultingową: Malachite Advisory Group sp. z o.o. Na co dzień wspiera zarówno międzynarodowe korporacje, jak i rodzimych przedsiębiorców w zakresie efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi, optymalizacji wykorzystywanych narzędzi oraz budowania wizerunku pracodawcy. Od dwóch lat jako wykładowca współpracuje z Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

mgr Karolina Ochała 
Marketingowiec, prawnik, konsultant. Przez 4 lat CEO w agencji kreatywnej Bee On Tree, obecnie fundator Fundacji Admoveri, której głównym celem jest edukacja poprzez sztukę i doświadczenia wizualne. Fanka propagowania tematu etyki w branży reklamowej. Twórca kampanii społecznej Go Healthy Girl. Współpracowała z takimi markami jak State Street, Comarch, Miss Polski, Ministerstwo Sprawiedliwości, Intel.

Opis zajęć

Rekrutacja to poważna sprawa, czyli co można, a czego nie wypada podczas interview?
Celem warsztatu jest przekazanie cennej wiedzy jak zarządzać swoim wizerunkiem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jak przygotować się do rozmowy o pracę. Na co zwrócić w szczególności uwagę i czego „nie wypada” robić podczas interview. Jak pytać i odpowiadać na trudne pytania, takie jak np. „ Ile chciałby pan/pani zarabiać?” Jak zachowywać się i reagować w trudnych sytuacjach?

Autoprezentacja – efektywne zarządzanie informacją o sobie, czyli krótka lekcja budowania pozytywnego wizerunku w oczach innych ludzi

Jak sprawnie pracować nad wspólnym projektem w wieloosobowym zespole? Co to jest system kontroli wersji? Jak stworzyć własne repozytorium? Jak tworzyć dokumentację lub strony internetowe do swoich projektów? Do czego właściwie służy pull request?
Między innymi na te pytania spróbuję odpowiedzieć na krótkiej prezentacji GitHub’a czyli hostingowego serwisu internetowego przeznaczonego dla projektów programistycznych.

Odkryj swoje silne strony, czyli prosta recepta na doskonałe CV
Warsztat skierowany do wszystkich aktywnych poszukiwaczy pracy, osób rozpoczynających swoją ścieżkę kariery zawodowej jak również do „weteranów”, którzy są na etapie zmiany dotychczasowej pracy zawodowej na „coś” zupełnie nowego.

Nie myśl o białym niedźwiedziu.
W czasie warsztatów zostanie poruszona problematyka występowania stresu w sytuacjach codziennych. Uczestnicy dowiedzą się jak sobie radzić ze stresem, jak pomóc drugiej osobie (a co nie pomaga…) oraz że nie zawsze dobrze jest wrzucić na luz.

Dane w chmurze – jak zacząć?
Z pewnością słyszałeś już termin CHMURA czy PRZETWARZANIE DANYCH W CHMURZE. Podczas sesji zobaczysz jak korzystając tylko z przeglądarki internetowej utworzyć w Azure serwer, składający się z kilkudziesięciu procesorów. Jak się z nim połączyć i go zabezpieczyć. Dowiesz się także jak utworzyć bazę danych i szybko zasilić ją rekordami.

Czy faktycznie grafik płakał jak projektował?

Z życia agencji kreatywnej – dowiedź się jak wygląda praca w branży i stwórz swój pierwszy Brief. Przyjdź na warsztaty i dowiedź się, kim jest copywriter, account manager i creative director. Dowiesz się ile kosztują kampanie największych marek i co oznacza ASAP, mock-up i pitch. Na samym końcu stworzysz swój brief związany z projektowaniem logotypu.

Komunikacja interpersonalna, czyli jak komunikować się z innymi ludźmi.
Umiejętność komunikacji między ludźmi odgrywa ogromne znaczenie we współczesnych czasach, gdyż trudno wyobrazić sobie życie w społeczeństwie czy organizacji bez porozumiewania się z innymi. Komunikacja pozwala nam wymieniać myśli i współdziałać. Dzięki niej dowiadujemy się, co czują i myślą inni, a także możemy wyrazić siebie. Warto przyjrzeć się bliżej temu procesowi i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrafimy skutecznie się komunikować.

Poznaj klucz do komunikacji z każdym człowiekiem
Zacznij od siebie, poznaj jakim jesteś typem osobowości: dominującym, inspirującym, ceniącym bezpieczeństwo czy stabilnym? W jaki sposób budujesz relacje ze słuchaczami? Dowiedz się, jaki klucz do komunikacji mają pozostałe typy osobowości – na podstawie analizy DISC. Po tej prelekcji zdobędziesz: wiedzę, umiejętność skutecznej komunikacji oraz poznasz wady i zalety każdej z osobowości.

Wygraj z tremą! Jak przełamać lęk przed wystąpieniami publicznymi
Wystąpienia publiczne to bardzo ważny element nie tylko w wielu zawodach, ale też w życiu codziennym. Jednak, ze względu na stres, jaki nam towarzyszy, nie zawsze udaje nam się dobrze zaprezentować. Trema w pierwszej kolejności kojarzy się nam z czymś co negatywnie wpływa na nas i nasz organizm, z czymś co przynosi ujemne skutki, a my sami nie czujemy się z tym dobrze. Ale nie jest to regułą – niektórzy potrafią odpowiednio wykorzystać stres, gdyż może on mobilizować do coraz to nowszych działań i zadań, które na nas czekają.

Opowiedz mi swoją prawdziwą historię
Odczuwasz swoje życie, jako opowieść? Jakim jesteś bohaterem w swojej opowieści? A może jej jeszcze nie stworzyłeś… Jesteś niepowtarzalny i wyjątkowy! Dowiedz się, jaka jest struktura brand storytell, a będziesz mógł za pomocą słowa kształtować swój wizerunek w sieci lub podczas ważnych rozmów o pracę.

Potok słów. Warsztaty komunikacji werbalnej
W czasie prelekcji zostaną poruszone wybrane kwestie komunikacji werbalnej. Uwaga Słuchaczy zostanie zwrócona na takie aspekty jak: ironia, żart, perswazja, manipulacja oraz pośrednie akty mowy. W czasie warsztatów Uczestnicy będą mieli możliwość przetrenowania różnych form komunikacji, dostrzec różne efekty ich stosowania oraz omówić ich znaczenie dla jakości komunikacji

Wizerunek osoby i brandu czy to jest to samo?

Jeśli wizerunek brandu jest spójny z misją przedsiębiorstwa, możliwe jest określenie etycznych i strategicznych zasad działania przedsiębiorstwa. Podczas prelekcji poznasz czy Twoje wartości są zgodne z zasadami przedsiębiorstwa, to w takiej organizacji możesz osiągnąć zamierzone cele życiowe i zawodowe bez trudów i wysiłków.
Indeksy i plany zapytań w SQL Server
Podczas sesji wyjaśnię czym różnią się indeksy zgrupowane (clustered) od niezgrupowanych (nonclustered). Zademonstruję na podstawie planów wykonania w jaki sposób wykonywane są zapytania korzystające z obu rodzajów indeksów.Sesja jest skierowana do osób potrafiących pisać zapytania SELECT w języku SQL, które chcą dowiedzieć się jak dokładnie indeksy zmieniają sposób ich wykonywania na serwerze SQL Server.
„Savoir-vivre rekrutacji” czyli jak nie stracić szansy na podjęcie wymarzonej pracy
Z pozycji: praktyka, headhunter’a i pracodawcy, przy waszym aktywnym udziale, prześledzę proces, z jakim mamy do czynienia od podjęcia decyzji o poszukiwaniu lub zmianie pracy do złożenia oferty. Skoncentruję się na momentach krytycznych, które mogą zaważyć o waszym powodzeniu lub porażce. Obalę kilka mitów powielanych w sieci i licznych źródłach drukowanych. Spróbuję was przekonać, że o powodzeniu w procesie rekrutacji w większym stopniu niż „odpicowane” CV, mocy uścisk dłoni czy wyuczone odpowiedzi decydują…
Odczarujmy rolę „Managera”. Świadome wybory na drodze do sukcesu zawodowego.
Manager to hasło, które często słyszę od uczniów, studentów, kiedy pytam o plany i cele zawodowe. Podobna odpowiedź pada na pytanie o sukces. Czy zarządzanie ludźmi to synonim sukcesu zawodowego? Czy każdy powinien być Manager’em? Jakie alternatywne ścieżki rozwoju oferują pracodawcy? Jak mają się do tego nasze predyspozycje i zainteresowania? Podczas naszego spotkania wspólnie odpowiemy na powyższe pytania, a Państwa uwagę spróbuję skupić na roli świadomych wyborów w kształtowaniu kariery, wskażę sposoby rozwijania samoświadomości zawodowej.

W programie także:

 •     Gorąca kawa dla każdego przed budynkiem WSZiB
 •     Punkty informacji o kierunkach studiów
 •     Punkt informacji o studiach dualnych
 •     Prezentacja zdjęć z życia Uczelni
 •     Prezentacja oferty WSZiB
 •     Spotkania z wykładowcami i pracownikami
 •     Spotkanie ze studentami
 •     Stoiska wydziałów i organizacji studenckich
 •     Zwiedzanie Uczelni
 •     Stoisko Młodzieżowego Biura Pracy
 •     Konkursy z nagrodami

Więcej informacji:

mgr Kamil Kowalik
Kierownik Biura Promocji i Przedsiębiorczości
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
e-mail: k.kowalik@wszib.edu.pl
tel.: 12 635 68 34
kom: 609 699 740

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz się

lub sprawdź dział rekrutacji


Opłaty za studia

Płatność jednorazowa za semestr obowiązująca noworekrutujące się osoby od 2019 roku.

Istnieje także możliwość wpłat ratalnych już od pierwszego semestru.

studia stacjonarnestudia niestacjonarne
Zarządzanie

Finanse i Rachunkowość

2400 zł

2400 zł

2500 zł

2500 zł

Informatyka2600 zł2900 zł
Studia II stopnia2500 zł2600 zł

* Studia Magisterskie (IV semestry)

 

Konto bankowe

Bank Ochrony Środowiska, Oddział w Krakowie
26 1540 1115 2001 6001 2087 0004

Dział rekrutacji
Kraków

Biuro Rekrutacji
al. Kijowska 14,
pok. 105, I piętro

tel. 012 635 68 05

poniedziałek – piątek: 8.00-16.00
sobota:8:00 – 12:30 i 13:00 – 16:00

+(48) 12 635 68 21
e-mail: rekrutacja@wszib.edu.pl

Kasa

+(48) 12 635 68 08

poniedziałek – piątek: 8:00 – 16 :00
sobota: 8:00 – 12:30 i 13:00 –16:00


Dokumenty – rekrutacja
Studia I stopnia
 • kwestionariusz
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł (tytułem imię i nazwisko)
 • kserokopia świadectwa maturalnego – można donieść w terminie późniejszym, jeśli kandydat zdawał „nową maturę” musi przynieść dodatkowo kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz oryginały do wglądu
 • dwie fotografie o wymiarze 35×45 mm, przedstawiające osobę w pozycji frontalnej bez nakrycia głowy, na jasnym tle (analogicznie do dowodu osobistego)
 • dowód osobisty (do wglądu).

 

Studia II stopnia
 • kwestionariusz
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł (tytułem imię i nazwisko)
 • kserokopia świadectwa maturalnego – można donieść w terminie późniejszym, jeśli kandydat zdawał „nową maturę” musi przynieść dodatkowo kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz oryginały do wglądu
 • kserokopia odpisu dyplomu ukończenia wyższych studiów oraz oryginały do wglądu
 • dwie fotografie o wymiarze 35×45 mm, przedstawiające osobę w pozycji frontalnej bez nakrycia głowy, na jasnym tle (analogicznie do dowodu osobistego)
 • dowód osobisty (do wglądu).