Rekomendacje studentów i absolwentów

Informatyka to wspaniała życiowa przygoda, a moje studia na WSZiB nadały jej nie tylko solidnych podstaw ale i praktycznego wymiaru. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie oraz bardzo dobra kadra naukowa skupiająca się na realnym, życiowym stosowaniu informatyki przekłada się wprost na ceniony przez pracodawców- wysoki poziom nauczania. Ale uwaga, rezultatem studiów na WSZiB moze być natychmiastowe, bezproblemowe zatrudnienie i ekspresowa kariera zawodowa!:) Tak właśnie stało się w moim przypadku, obecnie pracuje w CD Projekt RED- zespole tworzącym gry komputerowe (obecnie Wiedzmin 2 na konsole Xbox360).
Krzysztof Krzyscin
CD Projekt RED
absolwent kierunku Informatyka

Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie pozwalają zdobyć solidną wiedzę ze względu na wykwalifikowana kadrę pracowniczą uczelni w zakresie inżynierii oprogramowania, algorytmów i struktur danych, sieci komputerowych oraz budowy złożonych systemów informatycznych. Ukończenie studiów pozwoliło mi na bardzo dobry start w przyszłość.
Już na ostatnim roku studiów inżynierskich rozpocząłem pierwszą pracę na stanowisku programisty w firmie SoftwareMind. Zdobyta wiedza oraz nabyte umiejętności bardzo dobrze przygotowały mnie do ukończenia studiów magisterskich z wyróżnieniem na kierunku informatyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Dodatkowo na studiach magisterskich napisałem pracę dyplomową oraz publikację naukową która była prezentowana na konferencji Cracow Grid Workshop'08.
Podczas studiów magisterskich rozpocząłem pracę na stanowisku starszego programisty w firmie VSoft.
Obecnie jestem pracownikiem firmy Motorola, gdzie rozwijam się jako ekspert inżynierii oprogramowania i realizuję swoje cele zawodowe korzystając przede wszystkie z umiejętności zdobytych na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
Konrad Buła
Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o.
absolwent kierunku Informatyka


Uczelnie WSZiB wspominam bardzo pozytywnie. Studia Informatyczne odbyte na WSZiB dały mi gruntowne podstawy i przygotowały do dalszego zdobywania wiedzy. To co było najbardziej cenne to możliwość uczenia się od kompetentnej i zróżnicowanej kadry naukowej, jak również od kolegów i koleżanek z kierunku.
Pracę zawodową rozpocząłem praktycznie zaraz po obronie pracy inżynierskiej. Wiedza zdobyta na studiach od samego początku pozwoliła mi aktywnie przyczyniać się do rozwoju zespołu co w ciągu kilku lat przełożyło się na awanse i umocnienie mojej pozycji.
Studia Informatyczne na WSZiB są poważną alternatywą dla uczelni państwowych, merytorycznie poziom jest wyrównany, natomiast administracja działa dużo sprawniej!

Konrad Dąbrowski

Bank BPH- IT Expert
absolwent kierunku Informatyka

Dlaczego Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości?
 Przed podjęciem decyzji sprawdzaliśmy rankingi szkół wyższych wg „Rzeczpospolitej” i „Polityki” . WSZiB zajmowała tam jedno z lepszych miejsc w Polsce. Wybór uczelni okazał się trafny. Byłam i jestem zadowolona z tego jak i czego uczono na tej uczelni.
To skłoniło również moją siostrę Karolinę do studiowania trzy lata później na tej samej uczelni.
Ukończenie kierunku zarządzanie i marketing zdecydowanie pomaga mi w prowadzeniu rodzinnej firmy WIMARK Spółka z o.o. będącej częścią Grupy WIMED. WIMARK zajmuje się poziomym oznakowaniem dróg.
WSZiB wspominam jako uczelnię nachyloną w stronę na studenta, gdzie szanuje się zdanie i opinię młodych ludzi. Szkoła posiada bardzo dobrze rozwinięty system informatyczny, pomocny w codziennych relacjach z uczelnią. Najważniejsze dla mnie były nowatorskie sposoby prowadzenia wykładów, połączone z zajęciami praktycznymi, a nie tylko wykładanie suchej wiedzy książkowej. W trakcie studiów poznałam wiele ciekawych osób, z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś. Wiedza zdobyta w uczelni pozwoliła mi na łatwiejszy start w nowej rzeczywistości zawodowej.
WSZiB – polecam wszystkim młodym ludziom nastawionym na osiągnięcie sukcesu zawodowego i życiowego.
Anna Dąbczyńska- Sajdak
absolwentka kierunku Zarządzanie i marketing
współwłaścicielka firmy WIMARK.

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że decyzja o podjęciu studiów w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie była trafnym wyborem. Z całą pewnością studia te pomogły mi w zdobyciu licencji maklera papierów wartościowych. Część z zagadnień, których opanowanie było wymagane do państwowego egzaminu maklerskiego, przyswoiłem już w czasie trwania studiów. To znacząco ułatwiło osiągnięcie sukcesu. Otrzymywałem pomoc ze strony wykładowców; zawsze służyli mi swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkie te czynniki sprawiły, że udało mi się zrealizować moje marzenie – zostałem wpisany na listę maklerów papierów wartościowych. Obecnie pracuję jako makler w jednym z krakowskich domów maklerskich. Jestem przekonany, że w dużej mierze zawdzięczam to właśnie tej Uczelni.
Tomasz Łuka
absolwent Finansów i rachunkowości

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie- kierunku Finanse i rachunkowość.
Według mnie WSZiB opisują 4 słowa:
W jak WIEDZA- wiedza przekazywana w tej uczelni jest rzetelna, treściwa i prezentowana w sposób ciekawy, trafiający do osób studiujących,
S jak SZACUNEK- nigdy nie spotkałam się z niemiłym zachowaniem ze strony uczących mnie wykładowców, codziennie byli uśmiechnięci i chętni do rozmów lub rozwiązywania problemów,
Z jak ZNAJOMI- dzięki Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości poznałam najciekawszych ludzi w moim życiu, którzy do dziś są moimi przyjaciółmi,
i
B jak BEZPIECZEŃSTWO- bezpieczeństwo polegające na świadomości posiadania dyplomu jednej z najlepszych prywatnych szkół w Polsce.
Uważam, że wybór tej uczelni był strzałem w dziesiątkę i gorąco wszystkim polecam.
PS. Zdobyta wiedza coraz lepiej przekłada się wspomaganie rozwoju rodzinnej firmy WIBLASK – będącej częścią grupy WIMED, zajmującej się dostawą elementów odblaskowych.
Karolina Dąbczyńska
absolwentka kierunku Finanse i rachunkowość
Współwłaścicielka firmy WIBLASK

Mam przyjemność należeć do grona osób legitymujących się dyplomem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Dokonany wówczas przeze mnie wybór uczelni i profilu studiów oceniam dziś, jako absolwentka „ze stażem”, za w pełni trafny.
Już od kilkunastu lat pracuję zawodowo w jednostkach samorządowych gminy Kraków - obecnie pełnię funkcję dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Studia w WSZiB pozwoliły rozbudować posiadane wykształcenie kierunkowe, praktykę i doświadczenie zawodowe o zasób współczesnej wiedzy teoretycznej na poziomie akademickim. W trakcie studiów pozyskałam rzetelne przygotowanie w zakresie metodyki i instrumentów zarządzania, analizy i oceny procesów ekonomicznych, praktyki gospodarczej. Obecnie jest mi to bardzo przydatne i pomocne w codziennym kierowaniu organizacją w niełatwych realiach gospodarki rynkowej, realizacji powierzonych jej zadań, kształtowaniu jej wizerunku publicznego, stymulowaniu aktywności i kreatywności zespołu moich współpracowników. Także moje dotychczasowe dokonania i sukcesy w sferze zawodowej są między innymi funkcją posiadanej kompetencji merytorycznej, w której swój udział ma niewątpliwie również wiedza wyniesiona z murów WSZiB Dlatego z pełnym przekonaniem mogę rekomendować WSZiB jako dobry adres wszystkim młodym ludziom, zamierzającym podjąć trud dalszej edukacji w szkole wyższej, obdarzonym zdolnościami i predyspozycjami, mającym silną motywację do zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych.
Joanna Niedziałkowska
absolwentka kierunku Zarządzanie i marketing
Dyrektor generalny Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie


Nazywam się Elżbieta Titis i jestem studentką drugiego roku SUM w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie na Wydziale Zarządzania. Z Uczelnią jestem związana od ponad pięciu lat; ukończyłam tu również studia licencjackie z wyróżnieniem na Wydziale Socjologii. Decyzja o kontynuacji studiów w WSZiB była dla mnie oczywista. Uczelnia stworzyła mi najdogodniejsze warunki rozwoju mojej wiedzy i umiejętności. Spotkałam tu wspaniałych wykładowców (nie tylko na moim wydziale), którzy okazali mi wiele wsparcia i życzliwości podczas mojej nauki. Na jej pierwsze owoce nie musiałam długo czekać; szybko zostałam zauważona przez Uczelnię, która doceniła moje wysiłki przyznając mi stypendium naukowe oraz stypendium motywacyjne Rektora. Następne wyróżnienia przyszły z zewnątrz; dwukrotnie otrzymałam Stypendium Naukowe Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium „Sapere Auso”. Ogromną pomocą było dla mnie również przyznanie mi przez Uczelnię stypendium socjalnego już na pierwszym roku; dzięki tej pomocy z Uczelni mogłam opłacać czesne przez wszystkie następne lata studiów. Ukoronowaniem mojej nauki w WSZiB było otrzymanie nagrody w ogólnopolskim konkursie im. Aleksandra Gudzowatego na najlepszą pracę licencjacką z dziedziny szeroko rozumianego biznesu. Obecnie przebywam na wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus w Wielkiej Brytanii gdzie prowadzę samodzielny projekt badawczy przy University of Manchester. Wszystkie te zawodowe sukcesy pragnę zadedykować WSZiB – Uczelni, której tak wiele zawdzięczam. Osobiście przekonałam się, ze WSZiB to Uczelnia, która naprawdę szanuje swoich studentów i może być dla nich wspaniałym mentorem. Z radością i bez cienia wątpliwości pragnę polecić WSZiB każdemu, kto tak jak ja dąży w życiu do rozwoju osobistego i zawodowego.
Elżbieta Titis
studentka Zarządzania, studia II stopnia
absolwentka kierunku Socjologia

Studia w WSZiB to dla mnie przede wszystkim profesjonalna kadra wykładowców, zawsze chętnych do pomocy przy realizacji studenckich projektów. To właśnie życzliwość doświadczonych pracowników Uczelni sprawia, że informatykę studiuje się tu z przyjemnością... i z wynikami!
Anna Bałdyga
studentka informatyki

Studia w WSZiB to była dla mnie możliwość zdobycia szerokiej wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu finansów i rachunkowości.
Wiedza ta pozwala mi obecnie skutecznie konstruować a następnie zarządzać projektami unijnymi (zarówno miękkimi, jak i inwestycyjnymi).
Możliwości, jakie Uczelnia stwarza w zakresie działalności naukowej (zeszyty naukowe, konferencje) pozwalają również na kontynuowanie kariery naukowej w ramach studiów doktoranckich. Przez lata byłem też redaktorem studenckiej gazety „Multis Multum”. To były bezcenne doświadczenia.
Bartosz Banduła
absolwent kierunku Finanse i Bankowość
doktorant na UE, asystent koordynatora projektów unijnych

 Studia na WSZiB-ie wspominam bardzo dobrze nie tylko ze względu na miłą atmosferę i świetną współpracę z wykładowcami, ale również dzięki wspaniałym koleżankom i kolegom , którzy ze mną studiowali.
Doskonale opracowane programy, bardzo wysoka kultura nauczania oraz wspaniała baza techniczna spowodowały, że studia może nie były wyłącznie czystą przyjemnością, ale bez większych problemów i zbędnego stresu pozwoliły mi na uzyskanie wiedzy niezbędnej do ich ukończenia, a przy okazji również przydatnej w mojej pracy zawodowej. Z czystym sumieniem, a nawet z niekłamaną dumą mogę polecić moją uczelnię wszystkim potencjalnym jej studentom.
Urszula Stochel
absolwentka kierunku Zarządzanie finansami, studia II stopnia
V-ce Starosta Powiatu Krakowskiego


Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie to nowoczesna i dynamiczna uczelnia z ciekawą ofertą dydaktyczną. Dokonując wyboru studiów, jako główne kryterium przyjąłem praktyczność wiedzy i zajęć realizowanych przez wybitną  kadrę profesorską.
W procesie studiowania niezmiernie ważna była dla mnie dobra organizacja Uczelni i indywidualne podejście do studenta, co pozwoliło mi  na równoległe rozwijanie aktywności zawodowej. Obecnie, jako burmistrz Wieliczki, w swojej pracy umiejętnie korzystam z wiedzy zdobytej w trakcie studiów na kierunku: zarządzanie funduszami unijnymi. Dzisiaj, Gmina Wieliczka realizuje kilkanaście ważnych dla jej rozwoju projektów (m.in.: rewitalizacji, kanalizacji, zintegrowanego transportu zbiorowego itp.) korzystając z ponad 100 mln dofinansowania unijnego. Zasada dobrego planowania jest jedną z najważniejszych umiejętności, którą wyniosłem z tej uczelni.  
Dobra atmosfera, grono studentów z różnych środowisk biznesowych i samorządowych oraz otwartość i możliwość realizowania zainteresowań - tak zapamiętałem studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
Artur Kozioł
Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Jestem związany z grupą Kapitałową Sobiesława Zasady od grudnia 1995 roku, trafiłem tam zaraz po maturze.
Mój przebieg kariery jest dosyć dynamiczny, gdyż w ciągu 16 lat przeszedłem praktycznie wszystkie szczeble kariery zawodowej.
W wieku 21 lat zostałem kierownikiem działu części zamiennych w mercedesie, następnie w wieku 27 lat zostałem mianowany dyrektorem oddziału spółki HSK Data, a gdy miałem 31 zostałem powołany na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego nowo powstałej spółki HSK Auto- dealera marki seat oraz dystrybutora dwóch dużych niemieckich firm. Obecnie jestem Prezesem Spółki Z o.o., komplementariuszem spółki komandytowej oraz zasiadam w radzie nadzorczej spółki akcyjnej związanej z siarką.

WSZiB wspominam z wielkim sentymentem oraz jestem pełen szacunku do tej uczelni.
Zdecydowałem, że będę studiował na tej uczelni gdzieś w połowie drogi zawodowej, wtedy też uznałem że pomimo wielkiego doświadczenia zawodowego brakuje mi specjalistycznej  teorii.

Analizowałem wiele kierunków oraz uczelni, ale ostatecznie wybrałem kierunek  zarządzanie i marketing na WSZiB  z czego do dziś jestem bardzo zadowolony.
Zachęciła mnie do tego  nowoczesna infrastruktura, bardzo doświadczona kadra pedagogiczna, która poza tytułami naukowymi posiadała jeszcze doświadczenie w biznesie.

Wykłady odbywały się na bardzo wysokim poziomie. Połączone były  często ze studium przypadku, a te doświadczenia można było przenosić na grunt zawodowy. Program był dopasowany do obecnej sytuacji oraz panujących trendów w biznesie.

Kadra naukowa była otwarta na pytania oraz różnego rodzaju dyskusje, a klimat w dziekanacie oraz wśród władz uczelni wyjątkowo przyjazny studentowi.

Dziś z perspektywy czasu stwierdzam że obecny rozwój  zawodowy nie byłby możliwy w takim stopniu bez odbycia studiów we WSZiB.

Polecam uczelnię wszystkim, którzy chcą poznać biznes od” kuchni” i tym,  którzy pragną zdobyć naprawdę praktyczne wykształcenie, oparte na solidnych fundamentach, w komfortowych warunkach oraz przyjaznym klimacie .

Zarekomendowałem tę uczelnię wielu osobom i będę to czynił nadal, gdyż jestem bardzo zadowolony, że ją ukończyłem

Piotr Luty
Absolwent Zarządzania i marketingu
Prezes HSK Auto
Komplementariusz Spółki Komandytowej Elcamp

Powrót na górę strony