Specjalista baz danych SQL Server

///

 

Zapisz się online

Cel

Celem studiów jest zdobycie umiejętności z zakresu administracji i wdrażania baz danych opartych o technologię SQL Server.

https://www.microsoft.com/pl-pl/learning/mcsa-sql-2016-certification.aspx

Korzyści

Zajęcia prowadzone w nowoczesnych laboratoriach WSZiB, oparte o autoryzowane materiały doświadczonych trenerów.
Uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w języku polskim i w języku angielskim.

Wykładowcy

 • mgr inż. Tomasz Libera – MVP Data Platform, specjalista z zakresu SQL Server, trener, prelegent konferencji SQLDay, członek zarządu Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server PLSSUG
 • mgr inż. Michał Sadowski – główny specjalista ds. rozwoju i administracji systemów informatycznych w międzynarodowej korporacji (ABB) na co dzień zajmujący się administracją systemami finansowymi opartymi o technologię Microsoft Windows Server oraz Microsoft SQL Server, lider krakowskiej grupy PLSSUG, prelegent konferencji SQLSaturday oraz SQLDay.
 • dr Borys Makary – specjalista w zakresie zarządzania projektami, w tym projektami informatycznymi. Wiedzę i umiejętności w zakresie m.in. Agile łączy z pasją do fotografii. Podczas zajęć z tego modułu wykorzystywana będzie dedykowana gra Agile Warriors.

Program

 • Zapytania w języku T-SQL | 30h
  Pisanie zapytań SELECT, sortowanie i filtrowanie danych, pobieranie danych z wielu tabel, grupowanie i agregowanie danych, praca z wieloma typami danych, modyfikowanie danych, użycie funkcji okna.
 • Administracja SQL Server | 50h
  Instalowanie i konfigurowanie SQL Server, praca z bazami danych, planowanie i wykonywanie kopii zapasowych, importowanie i eksportowanie danych, zarządzanie bezpieczeństwem, sprawdzanie integralności bazy danych, monitorowanie oraz śledzenie aktywności SQL Server, SQL Server Agent. Mechanizmy High Availability: Log Shipping, Clustering, Mirroring, AlwaysOn Availability Groups.
 • Programowanie SQL Server | 48h
  Projektowanie tabel, rodzaje indeksów, Analiza planów wykonania i optymalizacja bazy danych, tworzenie procedur składowanych, funkcji i wyzwalaczy, tabele In-Memory, wykorzystanie XML w bazie danych, wyszukiwanie pełnotekstowe, użycie SQL Service Broker.
 • Wdrażanie hurtowni danych | 40h
  Projektowanie hurtowni danych, tworzenie rozwiązań ETL w opariu o SSIS. Wykorzystanie Data Master Services oraz Data Quality Services. Self-service Business Intelligence.
 • Zarządzanie projektami | 16h
  Przedmiot zapewnia teoretyczne i praktyczne podstawy zarządzania projektami. W zakresie kursu realizowane będą tematy dot. kompetencji miękkich potrzebnych podczas planowania, realizacji i zamknęcia projektu. Część zajęć poświęcona będzie praktycznym zagadnieniom wykorzystania MS Project do zarządzania.

Opłaty

4100 zł lub 4 równe nieoprocentowane raty (w tym 100 zł opłaty rezerwacyjnej)

Numer konta bankowego: 61 1440 1127 0000 0000 0193 3148
Zjazdy: sobota-niedziela (w tym zjazdy w lipcu oraz wrześniu)

Najbliższa edycja

Zapraszamy na studia od października 2021!

Rekomendacje

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów podyplomowych Specjalista baz danych SQL Server pozwoliły mi znaleźć pracę w tej branży IT. Przyjemna atmosfera, dużo praktycznych ćwiczeń i cierpliwość prowadzących pozwalają na owocną naukę zarówno dla początkujących (takich jak ja) jak również dla bardziej zaawansowanych programistów. Polecam studia wszystkim, którzy lubią tematykę IT i są zmotywowani by wyciągnąć z zajęć jak najwięcej. 🙂

Katarzyna Elżbieta Krzak

Przez ostatnie pół roku miałem przyjemność być słuchaczem studiów podyplomowych Specjalista baz danych SQL Server. Mogłoby się wydawać, że pół roku to bardzo krótko, biorąc jednak pod uwagę intensywność tych studiów, z satysfakcją będę patrzeć na ten okres z perspektywy czasu.
Układ studiów został bardzo sprytnie przygotowany. Można śmiało powiedzieć, że każdy ma szansę zostać specjalistą SQL Server dzięki uszeregowaniu programu wg stopnia trudności od najłatwiejszych zagadnień, do zagadnień najbardziej skomplikowanych. Polecam jednak studia mimo wszystko osobom, które miał wcześniej styczność choćby w szczątkowej formie z bazami danych np. studiując pokrewny kierunek, czy mając jakiekolwiek doświadczenie w IT.
Warto też zwrócić uwagę na to, że po studiach nie zostaje się z niczym. Przekazane materiały stale są dostępne dla byłych słuchaczy studiów i można z nich korzystać na specjalnej platformie e-learningowej (https://sake.wszib.edu.pl/).
Szczerze polecam studia podyplomowe Specjalista baz danych SQL Server na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Na studiach tych słuchacz nabywa umiejętności praktycznych i obcuje z doświadczonymi i przyjaznymi  wykładowcami (głównie członkowie PLSSUG), którzy za cel stawiają sobie przekazanie wiedzy w sposób atrakcyjny, zrozumiały i przystępny.

Piotr Ziuziański

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Skip to content