Zarządzanie zakupami i łańcuchem dostaw

Zarządzanie zakupami i łańcuchem dostaw

Program specjalności

Studia na specjalności Zarządzanie zakupami i łańcuchem dostaw, oprócz zaawansowanej wiedzy z ekonomii, zarządzania i logistyki, umożliwiają nabycie wysokospecjalistycznych i cenionych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych. W ramach specjalności oferowanych jest szereg przedmiotów specjalistycznych: Negocjacje i umowy handlowe, Strategie i podstawowe procesy zakupowe, Finanse i księgowość w łańcuchu dostaw, Zarządzanie przedsiębiorstwem i strategie budowania wartości, Kształtowanie i globalizacja łańcucha dostaw, Modelowanie i symulacja  procesów  biznesowych  wg BPMN.

Oferujemy ofertę dostosowaną do potrzeb rynku, czego przykładem w bieżącym roku akademickim jest wprowadzenie nowego przedmiotu zarządzanie bezpieczeństwem.

Kwalifikacje Absolwenta

Specjalność kształci przyszłych specjalistów z zakresu zakupów, menedżerów kategorii oraz kierowników działów zakupów zajmujących się zarządzaniem zakupami, logistyką oraz łańcuchem dostaw. Nabyta wiedza specjalistyczna umożliwi podejmowanie zadań w zakresie

  • skutecznego pozyskiwania produktów i usług,
  • analizowania i kreowania strategii zakupowych,
  • budowania strategii zarządzania kategoriami produktów i usług, 
  • kierowania działem zakupów strategiczny i operacyjnych
  • budowania i egzekucji planów redukcji całkowitych kosztów pozyskania dóbr i usług.

Perspektywy zawodowe

W dobie silnej konkurencji oraz globalizacji, przedsiębiorstwa coraz więcej inwestują w rozwój działów logistyki/zarządzających łańcuchem dostaw. Absolwenci znajdują zatrudnienie w działach zakupów przedsiębiorstw produkcyjnych jak i usługowych, w firmach zajmujących się „outsourcingiem” usług wspólnych (shared service centers) oraz firmach konsultingowych.


Powrót na górę strony