Informatyka

Informatyka WSZiB
W WSZiB przygotowano ofertę studiów dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych zarówno zastosowaniami technicznymi jak i nietechnicznymi informatyki.
 
Studia inżynierskie
Nowatorski, autorski program studiów, opracowany w oparciu o wymagania formułowane przez potencjalnych pracodawców
Możliwość wyboru poszukiwanych na rynku pracy specjalności:
Zapisz się online na Informatykę
 • Zajęcia prowadzone przez najlepszą krakowską kadrę akademicką oraz praktyków zatrudnionych na co dzień w wiodących firmach komputerowych
 • Doskonale wyposażone laboratoria
 • Atrakcyjna forma zajęć, wspomaganie tradycyjnego modelu kształcenia formą e-learningową
 • Bogata oferta specjalistycznych szkoleń informatycznych w ramach programów: Microsoft IT Academy oraz Cisco Networking Academy
 • Darmowy dostęp do najnowszego oprogramowania firmy Microsoft, które może być również używane w komputerach domowych, dzięki udziałowi w programie MSDN AA
 • Możliwość uzyskania prestiżowych certyfikatów informatycznych w działającym w WSZiB centrum certyfikacyjnym Pearson VUE
 • Autorska platforma edukacyjna z materiałami dydaktycznymi (zobacz film)

  WSZiB to sposób na życie, to miejsce realizacji pasji uczenia i pomocy studentom w dążeniu do prawdy naukowej, to Uczelnia, w której wyznaje się zasadę „sukces studenta – wartość bezcenna”.


  Dziekan Wydziału Zarządzania i Informatyki
  dr Artur Figurski

  Rekomendacje


  Informatyka to wspaniała życiowa przygoda, a moje studia na WSZiB nadały jej nie tylko solidnych podstaw ale i praktycznego wymiaru. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie oraz bardzo dobra kadra naukowa skupiająca się na realnym, życiowym stosowaniu informatyki przekłada się wprost na ceniony przez pracodawców- wysoki poziom nauczania. Ale uwaga, rezultatem studiów na WSZiB moze być natychmiastowe, bezproblemowe zatrudnienie i ekspresowa kariera zawodowa!:) Tak właśnie stało się w moim przypadku, obecnie pracuje w CD Projekt RED- zespole tworzącym gry komputerowe (obecnie Wiedzmin 2 na konsole Xbox360).
  Krzysztof Krzyscin
  CD Projekt RED
  absolwent kierunku Informatyka

  Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie pozwalają zdobyć solidną wiedzę ze względu na wykwalifikowana kadrę pracowniczą uczelni w zakresie inżynierii oprogramowania, algorytmów i struktur danych, sieci komputerowych oraz budowy złożonych systemów informatycznych. Ukończenie studiów pozwoliło mi na bardzo dobry start w przyszłość.
  Już na ostatnim roku studiów inżynierskich rozpocząłem pierwszą pracę na stanowisku programisty w firmie SoftwareMind. Zdobyta wiedza oraz nabyte umiejętności bardzo dobrze przygotowały mnie do ukończenia studiów magisterskich z wyróżnieniem na kierunku informatyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Dodatkowo na studiach magisterskich napisałem pracę dyplomową oraz publikację naukową która była prezentowana na konferencji Cracow Grid Workshop'08.
  Podczas studiów magisterskich rozpocząłem pracę na stanowisku starszego programisty w firmie VSoft.
  Obecnie jestem pracownikiem firmy Motorola, gdzie rozwijam się jako ekspert inżynierii oprogramowania i realizuję swoje cele zawodowe korzystając przede wszystkie z umiejętności zdobytych na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
  Konrad Buła
  Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o.
  absolwent kierunku Informatyka


  Uczelnie WSZiB wspominam bardzo pozytywnie. Studia Informatyczne odbyte na WSZiB dały mi gruntowne podstawy i przygotowały do dalszego zdobywania wiedzy. To co było najbardziej cenne to możliwość uczenia się od kompetentnej i zróżnicowanej kadry naukowej, jak również od kolegów i koleżanek z kierunku.
  Pracę zawodową rozpocząłem praktycznie zaraz po obronie pracy inżynierskiej. Wiedza zdobyta na studiach od samego początku pozwoliła mi aktywnie przyczyniać się do rozwoju zespołu co w ciągu kilku lat przełożyło się na awanse i umocnienie mojej pozycji.
  Studia Informatyczne na WSZiB są poważną alternatywą dla uczelni państwowych, merytorycznie poziom jest wyrównany, natomiast administracja działa dużo sprawniej!

  Konrad Dąbrowski

  Bank BPH- IT Expert
  absolwent kierunku Informatyka


  Studia w WSZiB to dla mnie przede wszystkim profesjonalna kadra wykładowców, zawsze chętnych do pomocy przy realizacji studenckich projektów. To właśnie życzliwość doświadczonych pracowników Uczelni sprawia, że informatykę studiuje się tu z przyjemnością... i z wynikami!
  Anna Bałdyga
  studentka informatyki


Powrót na górę strony