Wykłady dla studentów w ramach NZB

Wykłady dla studentów w ramach NZB
31 maj '23

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem to jeden z największych programów edukacji ekonomicznej w Polsce – realizowany na podstawie porozumień podpisanych z ponad 120 uczelniami.

W ramach programu NZB w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości odbyły się następujące wykłady, które poprowadził Mateusz Zając, Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej.

Utrata tożsamości a Twoje finanse. Metody, skutki, przeciwdziałanie.

25 maja odbył się wykład pt. Utrata tożsamości a Twoje finanse. Metody, skutki, przeciwdziałanie. Spotkanie wprowadzało w tematykę ochrony tożsamości – najczęstszych sposobów utraty i wyłudzania danych osobowych, konsekwencji tego zjawiska, jak też działań, jakie możemy podjąć, aby uchronić się przed utratą danych, a jeśli już do tego dojdzie – działań minimalizujących jego skutki. Wykład został zrealizowany w ramach przedmiotu Bankowość.

Korzystanie z informacji gospodarczej przewagą konkurencyjną firm.

26 maja odbył się kolejny wykład pt. Korzystanie z informacji gospodarczej przewagą konkurencyjną firm. Spotkanie wprowadzało w tematykę znaczenia wymiany informacji gospodarczych dla konsumentów i przedsiębiorców. Wyjaśniało również, na jakich zasadach działają Biura Informacji Gospodarczej, jakie narzędzia zostają udostępnione do weryfikowania wiarygodności płatniczej klientów i kontrahentów, a także jakie są sposoby wsparcia tych grupy w odzyskiwaniu zaległych należności finansowych. Wykład został zrealizowany w ramach przedmiotu Analiza finansowa.

Tego dnia zorganizowana została także STREFA NZB – stoisko edukacyjno-informacyjne programu NZB, gdzie studenci mogli skonsultować się z ekspertami z  zakresu ekonomii.