Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ochrony informacji niejawnych

///
17 gru '13

 W imieniu Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych serdecznie zapraszamy na Konferencję z okazji 15-lecia uchwalenia przez Sejm RP ustawy o ochronie informacji niejawnych pt. „Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ochrony informacji niejawnych w zapewnianiu bezpieczeństwa narodowego RP”.
Celem Konferencji jest upamiętnienie uchwalenia w dniu 22 stycznia 1999 r. ustawy, która była warunkiem przystąpienia Polski do struktur NATO oraz omówienie jej znaczenia dla obronności i bezpieczeństwa państwa.
 
Podczas obrad podzielimy się doświadczeniami na temat praktycznego funkcjonowania w jednostkach organizacyjnych pionów ochrony, w których są wytwarzane, przetwarzane, przekazywane lub przechowywane informacje niejawne. W czasie Konferencji poruszymy kontrowersyjne zapisy obu ustaw mające wpływ na gospodarkę narodową z punktu widzenia przedsiębiorcy przez lata ich obowiązywania, zastanowimy się, co zostało zmienione i co jeszcze należałoby usprawnić lub zmienić w przepisach dotyczących ochrony informacji niejawnych, przedyskutujemy temat niedoskonałości zapisów ustawy i jej przyszłości, a także propozycji ewentualnych zmian w myśl zapisów Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego RP.
Podczas obrad ujawnimy niepublikowane nigdzie wcześniej kulisy procesu legislacyjnego ustawy. Zastanowimy się jak dziś sprawdza się ochrona najważniejszych tajemnic naszego państwa. Czy mamy dobry parasol ochronny nad bezpieczeństwem czekających nas wielomiliardowych kontraktów zbrojeniowych? Na te i inne pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas trwania Konferencji wraz z ekspertami i bohaterami tamtych czasów.
 
Do udziału w Konferencji zaprosiliśmy osoby, które uczestniczyły w pracach przygotowawczych do uchwalenia ustawy, a także uczestników prac nad nowelizacjami ustawy i twórców nowej ustawy, doradców sejmowych, ekspertów i praktyków z bezpieczeństwa informacji, przedstawicieli ABW i SKW, pracowników naukowych zajmujących się omawianą tematyką, pełnomocników ochrony z dużych jednostek organizacyjnych i firm o szczególnym znaczeniu dla gospodarki i obronności państwa.
Jednocześnie podczas Konferencji będziemy po raz trzeci obchodzili Dzień Ochrony Informacji Niejawnych.

Więcej informacji: www.ksoin.pl/szkolenia-strony,12.html


Skip to content